У чому користь листового компосту
Переваги компосту з листя дерев:
1. Збереження рідини у ґрунті в якості мульчи, а це дуже важливо, бо вода – це цінний дорогий ресурс;
2. Залучення дощових черв’яків, що розпушують і збагачують гумусом ґрунт;
3. Невелике підкислення ґрунту, що позитивно впливає на деякі культури – наприклад, улюблена нами полуниця та чудова квітка – гортензія.
Яке листя можна використовувати
Відповідь – любе! В компост пригодиться листя від плодових дерев, виноградні, березові, кленові та інші. Міфи про те, що не можна використовувати листя дуба і горіха, вже розвіяні. Якби воно не розкладалося під дією мікрорганізмів, то великі листяні купи лежали б під деревами вічно. Приклад цьому: засипавши грядку з озимим часником листям горіха восени – отримаєте влітку гарний врожай.
Приготування компосту
1. Підготуйте огорожене місце, куди складатимемо листя, щоб воно не розміталося вітром.
2. Складіть зібране листя у купу. Якщо є можливість подрібнити сировину – то чудово, якщо не має – не біда. Все чудово перепріє і так.
3. Пересипайте кожен шар листя землею. Це необхідно, бо в грунті велика кількість мікроорганізмів, які відразу візьмуться за роботу. При необхідності зволожте листя. Можна додати кухонні відходи з овочів, відходи від садових культур, послід, гній або тирсу.
4. Щоб прискорити процес переробки в компост – пролийте рівномірки з лійки біопрепаратами. На зиму краще залишити купу відкритою для доступу природної вологи у вигляді дощу або снігу.
Коли листя перетвориться на однорідну масу і матиме приємний лісовий запах, значить він вже готовий. Листовий компост використовуємо за потребою.