Покладете посуд до посудомийки й викинете: які кухонні причандали доведеться мити руками, щоб не зіпсувати

Мрія кожної жінки – мати на кухні посудомийну машину. От тільки коли вона збувається, й агрегат з'являється у квартирі, треба усвідомити, який посуд категорично не можна закладати на мийку.

Посудомийка автоматично очищує посуд й вимиває його, чергуючи цикли миття з полосканням за допомогою мийних засобів та гарячої води. Це дуже зручно. Натомість кожна господиня має знати, які види посуду доведеться все ж таки відмивати руками.

Що не можна класти до посудомийної машини

Перед закладанням посуду в апарат для миття слід не лише позбавити його від залишків їжі, але й перевірити маркування, чи придатний він для посудомийки. Можливо, матеріал не здатен витримувати високі температури чи псується під дією мийних засобів. Тож можете зіпсувати улюблені тарілки з чашками.

Що можна відправляти до посудомийки

  1. Посуд зі скла дозволяється закладати в агрегат, а щоб не утворилися тріщини в процесі миття, виставляйте функцію делікатного режиму.
  2. Кераміка не боїться високих температур, а от нанесені на поверхню посуду декоративні елементи, можуть безслідно зникнути. Тож зверніться до позначок виробника.
  3. Для нержавійки теж немає нічого страшного від подібного впливу, тож сміливо закладайте каструлі, сковорідки й інші столове наряддя з цього матеріалу.
  4. Багато пластикових виробів призначені для посудомийки. Вони мають спеціальну позначку.

Що не можна мити в посудомийній машині

Та є ще й кухонні причандали, що бояться високої температури, великого тиску води чи агресивності мийних засобів.

Що не можна класти до посудомийної машини
  1. До такої категорії належить дерев’яний посуд. Такий матеріал здатен поглинати вологу, що може призвести до деформування. До того ж хімія здатна зіпсувати олійний шар, нанесений зверху на посуд.
  2. Алюмінієві каструльки теж не можна відправляти в посудомийку. Надто висока температура та сухе повітря здатні пошкодити структуру посуду. До того ж хімія призведе до корозії та ушкоджень поверхні.
  3. Антипригарне покриття на сковорідках від регулярного миття у посудомийці рано чи пізно призведе до ушкодження захисного шару. Тож краще очищувати такий посуд вручну.

Відмовтеся від закладання в посудомийку кухонних ножів, посуду з чавуна, фарфору, кришталю, срібла та мельхіору.

Нові статті

Схожі статті

Євген Клопотенко розповів, хто живе в 4-х його квартирах, які він купив замість однієї – “Зʼїдьте”

Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко розповів історію про свою нерухомість. Наразі в нього у власності – 4 квартири, які він мав би здавати. Але на заваді стали... родичі.

Астероїд діаметром 719 футів мчить у напрямку Землі: який план щодо нього мають дослідники NASA?

Дослідники міжнародної космічної агенції NASA очікують, що сьогодні до атмосфери Землі наблизиться велетенський астероїд. Його розмір – приблизно як футбольний стадіон.

Рецепт ідеального маринаду для скумбрії: додайте це в кипʼяток і малосольна рибка вийде найсмачнішою

Маринована малосольна скумбрія стане чудовою закускою на повсякдень або до свят. Щоб замаринувати її смачно всього лише за добу – скористайтесь ось цим рецептом.

Зубаста історія за невеликі гроші: співак Alekseev розповів, яку суму заплатив за вініри – майже півмільйона

Український співак Alekseev заговорив про витрати на зірковий образ. Зокрема, він назвав точну суму грошей, яку заплатив за встановлення вінірів. Сума немаленька, але могло б бути й набагато більше.