Посудомийка автоматично очищує посуд й вимиває його, чергуючи цикли миття з полосканням за допомогою мийних засобів та гарячої води. Це дуже зручно. Натомість кожна господиня має знати, які види посуду доведеться все ж таки відмивати руками.
Перед закладанням посуду в апарат для миття слід не лише позбавити його від залишків їжі, але й перевірити маркування, чи придатний він для посудомийки. Можливо, матеріал не здатен витримувати високі температури чи псується під дією мийних засобів. Тож можете зіпсувати улюблені тарілки з чашками.
Що можна відправляти до посудомийки
- Посуд зі скла дозволяється закладати в агрегат, а щоб не утворилися тріщини в процесі миття, виставляйте функцію делікатного режиму.
- Кераміка не боїться високих температур, а от нанесені на поверхню посуду декоративні елементи, можуть безслідно зникнути. Тож зверніться до позначок виробника.
- Для нержавійки теж немає нічого страшного від подібного впливу, тож сміливо закладайте каструлі, сковорідки й інші столове наряддя з цього матеріалу.
- Багато пластикових виробів призначені для посудомийки. Вони мають спеціальну позначку.
Що не можна мити в посудомийній машині
Та є ще й кухонні причандали, що бояться високої температури, великого тиску води чи агресивності мийних засобів.
- До такої категорії належить дерев’яний посуд. Такий матеріал здатен поглинати вологу, що може призвести до деформування. До того ж хімія здатна зіпсувати олійний шар, нанесений зверху на посуд.
- Алюмінієві каструльки теж не можна відправляти в посудомийку. Надто висока температура та сухе повітря здатні пошкодити структуру посуду. До того ж хімія призведе до корозії та ушкоджень поверхні.
- Антипригарне покриття на сковорідках від регулярного миття у посудомийці рано чи пізно призведе до ушкодження захисного шару. Тож краще очищувати такий посуд вручну.
Відмовтеся від закладання в посудомийку кухонних ножів, посуду з чавуна, фарфору, кришталю, срібла та мельхіору.