Попкорн перекладається, як “кукурудза (зерно), що ляснула” або повітряна кукурудза. В ній міститься крохмаль та вода. При нагріванні вода закипає і зерно лопає, збільшуючись. Але так відбувається не з усіма, а тільки зі спеціальним сортом кукурудзи.
Історія виникнення
Ще індіанські американські племена у сиву давнину відкрили цю смачну страву. Якою вони встигли пригостити навіть Христофора Колумба! Роки ішли і у 1885 році американець Чарльз Кріторз створив спеціальну машину на колесах для виготовлення попкорну. Він возив її містом і продавав кукурудзу охочим. Це збіглося з бурхливим розвитком кінематографу і людям сподобалося їсти смаколик під час перегляду фільмів. Ця традиція збереглася і до тепер.
А майже через сто років – в 1 984 році, почали продавати готовий попкорн для мікрохвильової печі, його стали готувати вдома.
Яка користь?
В процесі нагрівання склад зерна міняється. Жиророзчинні вітаміни А і Е втрачаються. А водорозчинні вітаміни групи В частково зберігаються. Тому нам так приємно споживати цей хрусткий продукт, бо цей вітамін добре діє на нашу нервову систему. Добре також впливають на очищення стінок нашого кишківника жорсткі оболонки зерняток.
Також повітряні зерна багаті білком, а протеїни – це головна речовина в раціоні спортсменів або тих, хто фізично важко працює.
Кому не варто їсти попкорн
В цьому продукті великий вміст жирів і вуглеводів. Тому, якщо ви хочете схуднути, то вам цей продукт краще не вживати. А усім іншим, якщо вже і їсти такий калорійний продукт, то тільки зранку або в обід.
Категорично заборонено їсти вагітним жінкам. Всі добавки, які є цих ласощах, шкідливо впливають на плід, проникаючи через плаценту.
Експерти радять не їсти готовий покупний продукт дітям до 7 років. При великому бажанні його можна приготувати для них дома, придбавши потрібну кукурудзу без добавок.