Всі необхідні роботи в листопаді в саду. Городники дали 10 порад, щоб навіть новачки з цим впоралися

У листопаді невеликі нічні заморозки та короткий світловий день не означають, що настав час відпочивати. Догляд за садом та прибирання городу поки триває – досвідчений дачник завжди знайде роботу

Для садівника тим часом ще чимало справ – треба підготувати сад до зими.

Для дбайливого догляду дерева білимо восени
Для дбайливого догляду – дерева білимо восени

Розплануємо роботу:

  1. Зараз саме час побілити штамби дерев. Білять дерева для того, щоб при перепадах температур навесні на них не утворювалися рани – морозобоїни. Чим ближче до морозів ви це зробите, тим краще побілка збережеться взимку, уникнувши осінніх дощів. Краще використовувати садову побілку або спеціальну фарбу для плодових дерев, вона міцно утримується на корі. Білити потрібно не всі дерева, а лише ті, вік яких понад 3 роки. Кора у молодих дерев еластична, тому на них не буває морозобоїн, але й тонка, тому побілка може зашкодити їй.
  2. Плоди вже давно зібрали, склали в льохи або законсервували, а біля дерев залишилися опори під гілками, настав час їх прибрати, продезінфікувати 2 % розчином мідного купоросу, просушити і скласти в сухе місце.
  3. Зробити обрізання поламаних та пошкоджених гілок, щоб зменшити навантаження навесні. Зрізати під корінь сухі стебла багаторічників.
  4. Осінь 2023 року видалася дуже сухою. Тому провести рясний полив усіх дерев та кущів у саду просто необхідно. Цей захід підвищує їхню зимостійкість. У листопаді коріння дерев не припиняє рости, накопичувати вологу та поживні речовини, готуючись до врожаю наступного року.
  5. Після поливу краще замульчувати пристовбурні кола перегноєм або тирсою. Обкопувати їх не потрібно, особливо це стосується чагарників – у них дуже близько коріння до поверхні ґрунту.
  6. Опале листя, відходи овочевих і квіткових рослин складете в компостну купу, присипавши зверху землею.
  7. Ще не пізно висадити нові кущі та дерева у сад. Краще це зробити у листопаді, ніж навесні, бо ягідники рано починають вегетувати. Їх потрібно підгорнути землею, щоб запобігти вимерзанню взимку.
  8. Можна до морозів висаджувати цибулинні квіти – тюльпанів та нарцисів.
  9. Не забудьте викопати бульби жоржин та гладіолусів.
  10. Потрібно очистити хвойники від пожовклих сухих гілочок, що знаходяться всередині крони, щоб у них не оселилися взимку шкідники.

Розібралися з останніми осінніми справами у саду – можна й відпочити до весни!

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?