Яка користь від вживання шоколаду та кому його не можна. Експерти дали всі відповіді про улюблений десерт

Людство відкрило смак шоколаду дуже давно, ще індіанці майя заварювали какао-боби, додаючи до них гіркий перець. Це не схоже на знайомі нам ласощі

Потім у 17 столітті європейці почали готувати напій какао з какао-бобів, додаючи до нього трохи цукру. Цей напій був дорогим і тому могли дозволити його тільки люди з великим достатком.

І лише 200 років тому винайшли спосіб виробництва твердого шоколаду у тому вигляді, який ми знаємо. Шоколад буває: гіркий, темний, молочний та білий. Якісний шоколад не повинен прилипати до зубів і танути в руках, а при розламуванні на частини має лунати хрускіт.

Гіркий шоколад готують з олії какао, тертого какао та цукрової пудри. Смак його подобається не багатьом, але він найкорисніший, тому що в його складі какао до 85 % та зовсім небагато цукру. Діти люблять молочний шоколад: він солодший і калорійніший за гіркий, в ньому більше цукру і додані вершки або молоко. У складі білого шоколаду немає какао, тому користі мало.

Ставлення до нього теж постійно змінюється: то кажуть, що шоколад має безліч цілющих властивостей, то лякають любителів цього десерту неприємними наслідками. Існує багато теорій щодо шкоди та користі шоколаду.

Шоколад – це перепустка у новий світ чарівного смаку
Шоколад – це перепустка у новий світ чарівного смаку

Кому шоколад можна

Шоколад можна всім, крім дітей віком до 3-х років, щоб не викликати у них алергічної реакції. Можна навіть тим, хто вирішив сісти на строгу дієту, але не більше 30 г на день. Дорослим можна їсти 50 г щодня до обіду, це приблизно пів плитки шоколаду. Щоб відчути смак шоколаду, їсти його треба натще серце, намагаючись не запивати навіть водою. Дайте йому розчинитися у вас на язиці. Смачно!

І навіщо від нього відмовлятися, якщо цей продукт підіймає настрій, в організмі виробляється серотонін – гормон щастя, знижується рівень стресу – починає вироблятись ендорфін. Надає нам бадьорості через високий вміст кофеїну. Знижує артеріальний тиск!

Не можна шоколад

Якщо перевищувати денну норму споживання шоколаду, то велика доза цукру різко збільшує рівень глюкози в крові, що може призвести до серйозного порушення вуглеводного обміну та до надмірного збудження нервової системи. При дуже великих кількостях споживання солодощів можуть початися проблеми з вагою. Шоколад у людей із проблемами шлунка може спричинити печію.

Цікаві факти:

  1.  Швейцарці – найбільші любителі шоколаду у світі: у середньому кожна людина споживає близько десяти кілограмів шоколаду на рік.
  2. Вчені виявили, що шоколад викликає ендорфінів більше, ніж поцілунки.
  3. Щоб зробити десять шоколадок, потрібно зібрати боби з цілого дерева.
  4. В аеропорті Брюсселя на рік продається 800 тонн шоколаду!
  5. Сім’я Марс назвала батончик Снікерсом на честь свого улюбленого коня.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?