Щавель серед городників вважається агресивною культурою. І справа тут не тільки в тому, що рослина має дуже кислий присмак. Він добре розростається самотужки, може розповсюджуватись на великі відстані за рахунок кореневищ або ж насіння. Вітер чи птахи розносять насіння щавлю по великій площі, завдяки чому рослина дуже швидко розповсюджується і вкорінюється на нових місцях.
Саме ця властивість щавлю грає на руку городникам. Вони використовують цю рослину задля того, щоб зупинити… розростання малинових кущів. Як-то кажуть — клин клином вибивають.
Малина доволі популярна рослина, яку вирощують на присадибних ділянках у багатьох куточках України. Вона дає гарні врожаї, але й має один суттєвий мінус — сильно розростається. Через це городникам доводиться щороку проріджувати малинові хащі і викорчовувати поросль.
Деякі з власників ділянок, на яких росте малина — використовують механічні методи стримування порослі. Тобто — кожної осені викорчовують поросль разом із корінням. Це доволі складне та довге заняття. До того ж, і сенсу в нього небагато, бо наступного року малину знов розростається і займає вільні території на городі.
Кращий варіант — зробити біля рядочків з малиною грядки зі щавлем. Він буде стримувати малину від розповсюдження. Щоб досягнути бажаного результату — грядку зі щавлем роблять у ширину не менше, ніж 50 см.
Звичайно, щавель теж буде розростатися. Але в нього кореневище набагато тонше, аніж у малини. Тому виривати цю рослину їз землі буде набагато легше.
Якщо ж ви вже втомились від експериментів та бажаєте знайти більш надійний спосіб для стримування кущів малини – краще вкопайте вздовж кромки з малиновими посадками шматки шиферу на глибину не менш ніж 50 см. Вони будуть самою надійною перепоною для неслухняних паростків малини.