Обсмажена цибуля є базовим інгредієнтом для багатьох страв у безлічі кухонь світу. Вона слугує як додатком до супів та бульонів, частиною соусів до м’яса, так і складовою смачного рагу. Мало зажарок обходяться без цибулі, і частенько у кухарів виникає питання – як не спалити її при обсмаженні?
Відповідь проста – додайте трохи соди. Але навіть тут є декілька нюансів, про які ми розкажемо трохи згодом.
Навіщо додавати соду до смаженої цибулі
У спробах смачно посмажити цибулю багато господинь упускають правильний момент, і вона підгорає. І щоб уникнути цього – ті, хто знають про цей секрет, додають звичайну харчову соду. Сода не дасть цьому статися – цей порошок не дасть овочу пригоріти до сковороди, допоможе в збереженні золотистого кольору та збереже текстуру шматочків.
Скільки додавати та коли
Для ароматної, смачної та красивої цибульки додавати соду одразу не потрібно. Спочатку посмажте овоч до легкого золотистого забарвлення, після чого сміливо всипайте харчову соду. Пропорція така: на 300 грамів цибулі додавайте треть чайної ложки соди.
Завдяки хімічним реакціям порошок прискорює карамелізацію цибулі, розм’якшує її волокна і при цьому зберігає всі соки овоча. Цей лайфхак можна використовувати як при зажарці для супу, так і для використання смаженої цибулі в салатах, фарші тощо.
Ще один лайфхак із содою
Цей білий порошок допомагає не лише при готуванні цибулі, а і м’ясних страв: сода відома як ідеальний помічник для пом’якшення яловичини та печінки. Робіть так: жорстке м’ясо натиріть содою ізалиште настоятися в холодильнику на 10-15 хвилин, після чого воно буде готове до приготування. А до печінки достатньо додати всього дрібку при обсмаженні: це позбавить її від гіркоти та зробить більш ніжну текстуру страви.