Так, почистити килим власноруч, без хімчистки та навіть не знімаючи його з підлоги – більш, ніж можливо. Варто лише дотримуватися декількох правил і мати під рукою «шпаргалку» з алгоритмом дій, якою може слугувати ця стаття.
Матеріал килиму
Перш ніж приступати до прибирання, зверніть увагу на матеріал покриття. Від цього залежить, які засоби треба використовувати, та чи взагалі можливо його очистити власноруч. Також після кожного прибирання необхідно ретельно висушити килим.
- Килими з шовку, віскози та вовни, особливо зроблені вручну – краще не ризикувати і здати до хімчистки в руки спеціалістів.
- Вовняний, виготовлений промислово, можна чистити звичайним милом, шампунем чи содою. Використовувати на таких килимах лимонний сік, оцет чи мийний засіб для посуду треба дуже обережно.
- Із синтетичним покриттям можна не церемонитися і використовувати будь-які засоби.
Волога чистка килиму прямо на підлозі
- Господарське мило натріть на тертці та розчиніть у літрі теплої води. Цю суміш налийте у пульверизатор та розбризкайте по килиму, зосереджучись на плямах. Дочекайтесь висихання та приберіть залишки мила пилососом. Цей спосіб підійде для свіжих плям.
- Шампунь, рідке мило або мийний засіб для посуду розчиніть у воді до утворення густої піни. Її нанесіть губкою на килим та лишіть «відкисати» на декілька хвилин, після чого ретельно потріть тією ж губкою. Вимийте залишки піни водою та ретельно просушіть покриття феном.
- Столову ложку соди та столову ложку прального порошку розчиніть у половині склянки теплої води, після чого додайте 50 мілілітрів оцту до суміші. Налийте отриманий розчин у пульверизатор та розбризкайте по килиму, після чого протріть його ганчіркою. Вологою губкою очистіть килим від залишків суміші.
- Лимонний сік нанесіть на пляму та зачекайте 2-3 години, після чого додайте води. Після повного висихання достатньо лише пропилососити килим.
Суха чистка килима в домашніх умовах
- Ретельно пропилососьте килим, і розпорошіть по ньому соду. Дайте їй ввібрати всі запахи і забруднення як мінімум 30 хвилин. Після цього знову декілька разів пропилососьте килим. Якщо лишилася пляма від соди, потріть її щіткою і знову пропилососьте.
- Пропилосошений килим посипте кухонною сіллю. Щіткою акуратно втирайте сіль у ворс, після чого залиште на півгодини. Пройдіться декілька разів пилососом, щоб зібрати залишки солі.