Знищити плісняву можна нашатирним спиртом, концентрованим оцтом, відбілювачем або перекисом водню. Якщо нашатирний спирт та перекис не підходять для очистки великих об’ємів плісняви, а концентрований оцет важко знайти, на допомогу приходить відбілювач на основі хлору. Найкраще в засобах з відбілювачем те, що їх можна використовувати для обробки різних поверхонь. Варто лише знати рекомендовані розчини та їх пропорції, ви прочитаєте про них детальніше далі у статті.
Важливо! Працюйте із хімічними засобами, особливо відбілювачем, лише в рукавичках та масці: активні речовини у ньому можуть викликати хімічні опіки та алергічні реакції, а випари хлору токсичні: подразнюють очі, слизові оболонки носа і рота, викликають запаморочення та головний біль.
Пропорції розчинів відбілювача для прибирання різних поверхонь
Для миття різноманітних поверхонь у ванній кімнаті, особливо швів між плиткою та проміжків у дверцятах душу, використовуйте розчин з пропорціями 1 до 1. Тобто, на 50 грамів відбілювача на основі хлору береться 50 грамів води. Можете для прибирання використовувати пульверизатор і розбризкувати суміш на поверхні, а після “відкисання” пройтися по забрудненням старою зубною щіткою.
Для більш вередливих поверхонь, таких як гумовий килимок або пластикова підставка під мило, треба більше води у розчині. Рекомендуємо замочити всі дрібнички з пліснявою на 3 години у розчині з 4 літрів води і 25 мілілітрів хлорного відбілювача. Після цього можна додатково відчистити все щіткою чи губкою, і ретельно промити під проточною водою.
Ці прості поради допоможуть вам підтримувати ванну кімнату у гігієнічному стані без зайвого клопоту.