Навіть якщо улюбленець не виходить з дому, не факт, що в нього не заведуться блохи. Звісно, існує безліч засобів для боротьби з ними, але жоден із них не гарантує того, що паразити не повернуться до вашого котика через тиждень чи місяць.
Найголовніше у боротьбі з блохами – не затягувати її. У цій статті ми розберемося, який спосіб справді допоможе боротися з цими комахами у кішок, чого бояться блохи і які особливості обробки від бліх кішки-породіллі.
Засоби від бліх із доказаною ефективністю
Якщо у вас є сумніви щодо безпеки препарату або ви не можете визначитися в виборі – краще проконсультуватися з ветеринаром і не ризикувати здоров’ям улюбленця.
- Краплі – найпопулярніший засіб. Їх виготовляють з натуральних компонентів чи синтетичних речовин. Ні в якому разі не використовуйте краплі для собак, адже вони містять смертельно небезпечні для котів компоненти.
- Ошийники – це звичайні ремінці, оброблені інсектицидами. Це допоможе, коли в вашому домі живе лише один котик, а якщо більше – вони можуть погризти ошийники одне одного та отруїтися. Цей засіб також протипоказаний для кішок-мам.
- Пудри – ефективні лише в боротьбі з дорослими блохами, тому треба комбінувати з іншими способами. Вони просто наносяться на шерсть і шкіру кішок, після чого вичісуються.
- Спрей – виграє по зручності та швидкості, але як і з краплями – треба брати саме спреї для кішок, а не собак!
- Таблетки – ефективні саме від дорослих особин, які через випиту кров отримують смертельні для себе речовини та гинуть.
- Шампуні – єдиний засіб, який видалить як і дорослих бліх, яйця, так і їх екскременти.
Народні методи
- Господарське мило – помийте улюбленця з господарським милом декілька разів із інтервалом у 4-5 днів.
- Яблучний оцет – розведіть із водою в пропорції 2:1, розбризкайте на шерсть і шкіру кота.
- Спеції – кмин та розмарин, олія орегано чи кухонна сіль теж вважаються ефективним засобом проти бліх. Втирайте їх у шерсть і шкіру улюбленця, щоб убити всіх паразитів.