Що може бути кращим за доступне, довговічне, просте в установці підлогове покриття? Лінолеум не дарма отримав таку популярність, адже відповідає всім цим запитам. Але одним з мінусів лінолеуму є те, що він швидко втрачає “товарний” вигляд із кожним роком експлуатації. З’являються потертості, плями та інші проблеми, з якими важко боротися – точніше, інтуїтивно не зрозуміло. У цій статті ми розкажемо, що можна зробити, щоб навіть старий лінолеум став виглядати як щойно придбаний.
Як правильно доглядати за лінолеумом: поради експертів
Треба діяти всього у 4 простих кроки, щоб повернути належний вигляд лінолеумному покриттю.
- Пилосос. Ретельно пройдіться по покриттю, зібравши всі сухі забруднення та пил.
- Миття. Звичайною ганчіркою, змоченою водою без додавання мийних засобів, ретельно вимийте підлогу. Обов’язково дайте лінолеуму повністю висохнути.
- Уайт-спірит. Пройдіться невеликою кількістю розчинника по лінолеуму, додержуючись правил безпеки: тримайтесь подалі від джерел вогню, використовуйте рукавички та маску і провітріть кімнату, в якій проводили роботу з уайт-спіритом. Якщо все ж рідина зайнялася, гасіть її будь-якими доступними засобами крім води. Після обробки дайте лінолеуму повністю просохнути.
- Оліфа. Це засіб на основі олії, який використовують для створення водонепроникної плівки на матеріалах. Старайтеся рівномірно розподілити засіб по лінолеуму, після чого відполіруйте його чистою ганчіркою з натуральної тканини.
Після цього навіть найстаріший лінолеум засяє чистотою та виглядатиме куди більш презентабельно. Спробуйте і переконайтеся самі!