Ванна кімната – приміщення з підвищеним рівнем вологості. Не дивно, що там час від часу з’являється пліснява. Частіше за все грибок оселяється на поверхні герметику, що використовується для обробки зазорів та щілин між стінами та ванною.
Зазвичай господині видаляють колонії плісняви за допомогою хімічних засобів з магазину, але іноді грибок настільки сильно в’їдається в поверхню, що прибрати його звідти стає складно.
В цей самий момент на допомогу можуть прийти народні засоби, якими користувались ще наші бабусі.
Оцет
Грибок на поверхні герметику дуже “боїться” оцту. Щоб подолати плісняву — достатньо розпорошити оцет на поверхню герметизуючого матеріалу. Рештки оцту змивають через 30 хвилин, використовуючи для цього мильний розчин. Потім – додатково протирають ганчіркою, змоченою в чистій воді.
Сода
Дієвий засіб проти плісняви на герметику можна приготувати зі звичайної соди. Її розмішують у невеликій кількості води — щоб створити густу пасту. Кашкою із соди та води покривають ділянку герметику з пліснявою і залишають на деякий час. Потім грибок, вкритий содою, протирають щіткою і змивають чистою водою.
Перекис водню
Для боротьби з пліснявою на герметику можна використовувати нерозбавлений перекис водню. Щоб було зручніше наносити розчин на поверхню герметику – використовують звичайний пензлик для малювання. Його кінчик змочують у перекисі водню, а потім – змащують поверхню швів, уражених грибковою пліснявою.
Засіб залишають на герметику на 15 хвилин, а потім ретельно вимивають ванну мильним розчином. Наприкінці її ополіскують чистою водою.
Ефірна олія
Доволі ефективним засобом проти плісняви у ванній кімнаті виявляється ефірна олія чайного дерева. Для приготування розчину її додають у воду (0.5 літрів) у кількості двох чайних ложок. Потім всі складові ретельно розмішують і наносять на герметик, вражений пліснявою. Змивати засіб не треба.