Так, в часи Радянського Союзу було важко жити на цих поверхах: на першому було холодно взимку, та люди боялися крадіжок, а на останньому влітку було занадто жарко через життя під дахом. Що вже казати про постійно непрацюючі ліфти – як можна дотягти щось навіть на 5 поверх власноруч?
Але в сучасному світі, особливо в новобудовах, це вже не є такою великою проблемою, і покупцям квартир варто зосереджуватись на інших факторах при виборі житла. Але ми все одно розкажемо, які плюси жити на різних поверхах.
На якому поверсі краще жити
2-4 поверхи: в цих варіантах приваблює те, що не треба залежати від роботи ліфта. Також у квартирах на цих поверхах хороший тиск води і комфортний рівень освітленості.
5-10 поверхи: достатньо високо, щоб не чути шум з вулиці, а сходові майданчики набагато чистіші, ніж на перших поверхах – можна навіть тренуватися, піднімаючись та спускаючись по сходах на декілька поверхів. А ще плюсом є те, що квартири на цих поверхах трохи дешевші, ніж у попередньому варіанті.
На що звернути увагу перед покупкою квартири
Окрім банальної близькості до роботи/школи/дитячого садка, наявності поблизу зупинок публічного транспорту чи розвиненої інфраструктури для автомобілів важливо також дивитися на наявність ремонту, стан комунікацій, працездатність ліфта, розпитати про сусідів та керуючу компанію з обслуговування житлового фонду району, в якому ви збираєтесь купувати квартиру. Тому не варто повністю відмовлятися від осель на першому чи останньому поверхах – можливо, вони виграють по всім іншим критеріям.