Найкращий варіант зберігання капусти протягом зими – це у підвалі. Зазначимо, що вологість не має перевищувати 80%, а температура має бути менше +5 градусів за Цельсієм. Але окрім цього на збереження капусти впливає ще кілька факторів.
Як заборонено зберігати капусту
Неправильно зберігати качани одне на одному, чи дозволяти їм торкатися одне одного – саме через це овочі починають гнити, і з часом на всіх з’являються чорні мокрі листки та пліснява. Отже, головне правило – не тримати качани капусти поряд (або, принаймні, контактувати один з одним).
Прості методи зберігання капусти
Можна розкласти качани капусти на дерев’яній полиці в один ряд, або ж підвісити, поклавши в овочеву сітку.
Також важливо, щоб капуста була сухою – тому збирати врожай варто не в мокру погоду. Якщо важко цього уникнути – просто ретельно просушіть капусту рушником.
Також спробуйте не відрізати весь качан перед зберіганням, а лишити сантиметри три – це теж допоможе зберегти овоч на довше.
Народні поради
Щоб прибрати вологу, люди здавна обгортали кожну капустину газетою, або зберігали в ящику з тирсою – але це, очевидно, не підходить для об’ємних запасів.
Також наші предки використовували незвичний спосіб – у глині. Качан підв’язували на мотузку та опускали в глину середньої густини та давали обсохнути, після чого підвішували у підвалі чи погребі. Так капуста зберігалася довше та була захищена від плісняви.
Ці всі способи можна осучаснити. Зараз достатньо лише обгорнути капустину в харчову плівку та зберігати на полиці разом з іншими овочами або консервацією.