Молочай-різдвяник, або пуансетія
Це ідеальна рослина для Нового року та Різдва. В країнах Європи та в США її традиційно використовують як акцент на різдвяних столах та у різноманітних святкових композиціях. Цікаво, що декоративність пуансетії забезпечують не звичайні дрібніквіти, а яскраві приквітки, що оточують квітки. Вони доступні в кремово-білому, абрикосовому, жовтому і рожевому кольорах, а також у двоколірному виконанні. Можна змінити колір приквітків, але це потребує великих зусиль, бо пуансетія – рослина короткого дня, тому восени вона потребує освітлення щонайменше 10 годин на день протягом двох місяців, щоб сформувати квіти і красиві приквітки. Тому, весь інший час доби пуансетію слід спеціально затінювати: накривати ящиком або чорною тканиною.
Шлюмбергера, зигокактус або різдвяник
Зигофільний кактус є одним з головних атрибутів новорічних свят – поряд з пуансетією він виглядає як мандарини на столі в Новий рік. Вперше різдвяники з’явилися в Європі на початку 19 століття, але вони швидко поширилися і полюбилися квітникарям. Перші Шлюмбергери мали лише рожеві квіти, але селекціонери вивели кактуси з білими, фіолетовими та помаранчевими квітами. А не так давно австралійські селекціонери вивели сорт з чисто жовтими квітами. Великою перевагою зигокактусів є те, що вони можуть цвісти щороку протягом 20 років або навіть більше! При цьому за різдвяниками дуже легко доглядати в домашніх умовах.
Гусманія
Це трав’яниста рослина з розеткоподібним листям, що складається з довгих шкірястих листочків, і голчастим суцвіттям з яскраво забарвленими глянцевими приквітками. Єдина проблема гузманії полягає в тому, що вона цвіте лише один раз у житті і часто продається у квітучому вигляді. Тому її зазвичай використовують не як декоративну рослину, а як довгоквітучий букет. Гусманія може використовуватися як окрема прикраса, але найкраще працює в поєднанні з іншими тематичними рослинами.