Алое вера настільки корисне, що його можна застосовувати як активно біологічну добавку. Рослина здатна налагодити роботу кишківника, покращити стан шлунку та печінки.
Щоб завжди мати під рукою природного лікаря, недостатньо поставити горщик із сукулентом на вікно. Час від часу квітка потребує поливу, а зрідка ще й підживлення. Зазвичай це робиться не часто, оскільки алое звикло жити в умовах збідненого ґрунту та засухи.
Щоб не переборщити з підгодуванням, бо це теж не дуже добре, споглядайте за зовнішнім виглядом кімнатної рослини. Бачите м’ясисте стебло й зелене листя, значить, усе гаразд. Та щойно кінчики листочків пожовтіли чи набули червоного забарвлення, відразу ж зріжте їх.
Якщо помітите, що стебло почало тоншати, а листя відмирає або дрібнішає, підгодуйте рослину мінеральним добривом для сукулентів з умістом азоту, фосфору, калію. Не завадять рослині калійна сіль, сульфат амонію, аміачна селітра, суперфосфат. Розводьте добриво, як вказано на пакуванні.
Маєте бажання скористатися природними добривами? Тоді візьміться за золу. В ній є все, що необхідно для алое. У літровій банці з водою розчиніть 2 ст.лож. золи. Залиште на 2 тижні, щоб настоялося. Процідіть і поливайте рослину. Подібну процедуру робіть не частіше, ніж 1 раз на рік.
Алое широко застосовується у дерматології під час псоріазу та інших шкірних захворювань. Якщо забажаєте лікувати внутрішні хвороби, будьте дуже обережні, щоб не виникло передозування. Краще робити подібну процедуру під наглядом лікаря. Першою ознакою, що щось пішло не так, буде діарея.