Хто довго перебуває на вулиці взимку, може помітити, що телефон не витримує – навіть якщо заряджений повністю, вимикається й не дає можливості зателефонувати за необхідності. Подібні негаразди зазвичай спричинені використанням літій-іонних та літій-полімерних акумуляторів.
Батареї з цього матеріалу не пристосовані для роботи за мінусової погоди. Від цього, щойно телефон потрапляє на мороз, він швидко розряджається й вимикається, потребуючи термінової зарядки.
Чи можна запобігти подібному лиху? Найпростіший варіант – залишити смартфон удома в теплі. Але це, звісно, не варіант, адже телефон давно переріс із засобу зв’язку в щось абсолютно інше. Тож треба шукати інший вихід зі скрутної ситуації.
Найперше, що слід усвідомити, діставати телефон із кишені чи сумки на відкритому морозному повітрі взагалі не варто. А щоб гаджет не перемерз у сумці, сховайте його в чохол.
Але не абиякий, а втеплений варіант. Подібний метод дозволить пристрою не перемерзати, не розряджатися надто швидко, а значить, значно менше реагувати на мінусову температуру повітря.
Візьміть за правило, відповідати на холодному повітрі виключно на надзвичайно важливі дзвінки та й розмовляти недовго – всього 3-5 хвилин. А якщо розмова може зачекати, коли ви перейдете до приміщення, то її краще відкласти.
Носіть телефон не в сумці, а в кишені верхнього одягу. Причому використовуйте внутрішні кишені, а не зовнішні. Так апарат грітиметься від тепла вашого тіла й не буде надто швидко розряджатися.
Коли повертаєтеся додому з морозу, не поспішайте ставити телефон на зарядку. Зачекайте 2-3 години, допоки гаджет адаптується до теплої кімнати.