Уявити сучасне життя без мобільного зв’язку практично неможливо. Але іноді навіть не встигаєш уявити, як катастрофа трапляється і в одну мить мільйони абонентів залишаються без можливості спілкування, доступу до Інтернету та інших благ цивілізації. Ось як, наприклад, це сталося 12 грудня з мобільним оператором “Kyivstar”, який став мішенню для хакерів.
Тож як залишатись на зв’язку, коли мобільний оператор не працює? Ось декілька порад про всяк випадок. Скористайтесь ними, щоб при наступних спробах хакерів щось зламати ви були у всеозброєнні.
- Купіть собі Sim-картки різних мобільних операторів і своєчасно їх поповнюйте: якщо у вас буде хоча б 2 варіанти — без зв’язку точно не залишитеся.
- Тримайте вдома запасний кнопковий телефон.
- Придбайте радіоприймач на той випадок, якщо настане глобальне відключення Інтернету – по ньому ви зможете слухати новини.
- Майте під рукою комплект рацій, щоб при необхідності узгоджувати свої подальші дії із членами родини чи співробітниками.
- Роздрукуйте на принтері паперову карту місцевості, а також — адреси Пунктів незламності, де можна отримати доступ до супутникового Інтернету чи зарядних пристроїв, що працюють від генератора (на випадок тривалого вимкнення світла).
- Складіть всі ці речі в тривожну валізку. Також не забудьте про готівкові гроші і документи.
Якщо ваш мобільний оператор перестав працювати — спробуйте підключитися до національного роумінгу. Для цього виконайте наступні дії:
- відключіть функцію авто вибору мережі в налаштуваннях телефону (на iOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі; Android: Налаштування – Мобільна мережа (або Підключення) – Оператор);
- знайдіть та оберіть робочу мережу будь-якого з мобільних операторів (Vodafone, Kyivstar, Lifecell);
- якщо зареєструватись в обраній мережі не вдалося — спробуйте ще раз, або оберіть іншу мобільну мережу;
- після цих дій перевірте можливість вхідного дзвінка чи відправки SMS-повідомлення.
Якщо підключитися до зв’язку не виходить — вставте в телефон sim-картку іншого оператора або придбайте собі eSIM (віртуальну картку). Але візьміть до уваги, що для її налаштування потрібен доступ до Інтернету.
На випадок проблем зі зв’язком встановіть на свій смартфон offline-додатки з мапами (Google Maps, Apple Maps, Mapy.cz, застосунки-рації Walkie-Talkie, Two-Way, Walkie-Talkie Communication та спеціальний сервіс Easyway для відслідковування маршрутів громадського транспорту). Також вам можуть згодитися месенджери, що працюють офлайн (Briar та Bridgefy).
І наостанок — корисна порада, як завантажити офлайн-мапу в Google Maps. Для цього:
- відкрийте цей за стосунок і знайдіть потрібне вам місце;
- торкніться назви або ж адреси, до якої потрібно дістатися;
- прокрутіть екран донизу і оберіть опцію “Завантажити”.
Намагайтесь заздалегідь обговорювати варіанти дій на випадок зникнення зв’язку разом зі своїми родичами, знайомими, друзями, колегами по роботі. Допоможіть сусідам, які цього потребують — надайте їм пароль від свого Wi-Fi, запропонуйте скористатись телефоном для дзвінків (якщо в них немає зв’язку), навідайтесь до сусідів похилого віку.