Очевидно, прибирання ввечері – єдиний доступний варіант для людей, які працюють, навчаються, у кого є плани на вихідні та які не хочуть витрачати свій єдиний вільний день на боротьбу з пилом та брудною підлогою. Але існує кілька прикмет та забобонів, що пояснють, чому не варто прибиратися в пізній час.
Енергетика
Багато людей вірять, що вечір – це час, коли посилюється негативна енергетика, і прибирання може це ще більше “сполошити”. На думку деяких езотериків, зайве копошіння в пізню годину приваблюватимуть до них негативну енергію та зіпсує якщо не життя, то наступний день точно.
Символізм
У багатьох народів світу вечірня пора тісно пов’язана з містикою та таємничими ритуалами, тому побутує думка, що в пізню годину не варто активно займатися чимось – в тому числі й хатніми справами, – щоб не накликати на себе біду.
Набагато краще відпочивати ввечері
В ідеалі вечір має бути часом для відпочинку – особливо після важкого трудового дня. Додатково нагружати себе трудомістким прибиранням з витиранням карнізів та миттям підлоги просто виснажить вас фізично, або навіть викличе безсоння, через що на наступний день ви будете ще більш розбитим.
Психологія
Оскільки вечір все ж має бути часом для відпочинку, прибирання викличе додаткову хвилю стресу та роздратування – особливо якщо через це доведеться пізніше лягти спати та пожертвувати власним настроєм на наступний день. Так взагалі можна побудувати асоціацію, що прибирання – це завжди негатив, і більше не мати мотивації робити це, навіть коли справді потрібно навести чистоту в оселі.
Ефективність
Попри всі забобони та зазначені вище причини, в кожної людини є власні години пікової продуктивності – як інтелектуальної, так і фізичної. Тому перш ніж приступати до пробіжки по хаті з віником, варто врахувати всі аспекти – власну втому, плани на наступний день та чи настільки вам важливо позбутися кожної пилинки в оселі прямо зараз.