Щоб новорічна ялинка чи сосна не осипалися й дожили до свят у належному вигляді, їх слід правильно обрати та утримувати. Найперше, слід потурбуватися про правильне деревце. Воно має виглядати свіжим, здоровим, без жодних ознак пересихання.
Коли принесете додому, ретельно обдивіться кімнату. Не можна обирати для сосни місце біля радіаторів, які дають тепло, чи обігрівача. У таких умовах зелена гостя швидко засохне й скине голки.
У кімнаті не повинно бути надто тепло. Різкі перепади денної та нічної температур негативно позначаться на стані гості з лісу. На деревце не повинні потрапляти сонячні промені. Звісно, вони взимку до вікна зазирають рідко, та все ж трапляються іноді ясні дні.
Навіть установивши новорічний атрибут у глухому кутку, потурбуйтеся про полив для деревця. Ґрунт під сосною не повинен бути пересушеним. Але стежте також, щоб вода не заливала стовбур. Бо надлишок вологи також може нашкодити. Для поливу використовуйте таблетки аспірину, розчиняючи їх у воді. Можете також скористатися невеликою кількістю цукру чи солі.
Якщо плануєте тримати сосну до Старого нового року, то ретельно поставтесь до вибору підставки. Окрім того, що вона має надійно підтримувати сосну чи ялинку, потурбуйтеся, щоб була можливість доливати воду. Перед установленням красуні обріжте стовбур.
Найдовше протримається у кімнатних умовах ялиця. Вона здатна витримати до двох тижнів. Сосна вистоїть 12 днів. А ялинка – всього 10.