Експерти вважають, що у сушінні речей на батареї є купа негативних наслідків. А взагалі, існує 4 доволі вагомі причини перестати робити це. Давайте розглянемо їх детальніше.
Чому не варто сушити речі на батареї
Перша причина – це можлива поява плям на речах, особливо коли мова йде про старі калорифери, в яких вже давно відбуваються процеси корозії та проступає іржа. На нових батареях може бути скопичення пилу (звісно, якщо ви їх не миєте щотижня навіть між завитками), і потоком гарячого повітря вони ніби “прикипають” до одягу, тому доводиться його прати знову. Але це не найгірше, що може статися.
Речі з делікатних тканин – різновидів вовни та шовку, – взагалі не можна сушити на нерівних поверхнях, адже вони легко деформуються. Ви ж не хочете після сушіння отримати “горбатий” светрик, який ще й зменшиться у декілька разів?
Також на батареях тканина дуже швидко пересихає – можливо, ви помічали, як навіть бавовняні шкарпетки “дубіли” після сушіння на батареї та навіть у ванній на трубах, особливо в тих місцях, де вони торкалися теплої поверхні. Це робить речі некомфортними для носіння та надає їм неохайний вигляд, якого ще й дуже важко позбутися прасуванням.
Остання причина – волога, яка випаровується з одягу на батареї, – є підвищенням ризику утворення плісняви в оселі. Особливо якщо в квартирі й без того висока вологість. Через деякий час сушіння мокрого одягу на батареях, особливо під вікнами, ви помітите у швах куди більше плісняви. Ще й перешкода у вигляді одягу не дає батареям достатньо опалювати квартиру. Тому подумайте тричі, перш ніж сушити мокрий одяг, рушники чи інші речі на батареях.