Щоб позбутися новорічної ялинки після свят, треба не викидати деревце на смітник, а подумати, що можна зробити. Якщо поблизу є котельня, що працює на деревних відходах, можна зібрати всі ялинки в сусідів і відправити їх туди. Таким чином сміття не накопичуватиметься у дворі.
Є ще одна чудова ідея – завезти на ферму чи в зоопарк. Хвоя та гілки стануть чудовим кормом для деяких видів тварин. А інші можуть скористатися стовбурцем, щоб поточити кігті. Птахи використовуватимуть хвою для підстилки.
Якщо є дача, можна відвезти лісову гостю туди. Стовбур пустити на дрова, а хвоєю підживити город. Якщо переробити стовбурець деревця на тирсу, можна підсипати під кущі. Таким чином удасться захистити ґрунт від ерозії. Якщо висипати на ділянку, де вирощується картопля, удасться відігнати шкідників.
Зазвичай у великих містах організовують пункти приймання ялинок. Тож треба знайти адресу на сайті комунального підприємства й вивезти відпрацьоване дерево туди. А творчі люди можуть використати стовбур та голочки для створення різноманітних шедеврів.
Як позбуваються ялинок за кордоном
В Америці ялинкові відходи перетворюють на наповнювач для котячих туалетів. У Нью-Йорку, зокрема, влаштовують фестивалі тирси. Люди зносять туди свої ялинки й самотужки переробляють на тирсу. Її згодом підсипають під молоді дерева у парку.
У Берліні використані новорічні деревця збирає ялинковий патруль. Австрійці переробляють ялинкові відходи на паливні брикети. Канадці з використаної хвої примудрилися робити ліки, а швейцарці – косметику.