Повернути старій парі взуття свіжість можливо. Але задля цього доведеться трішки повозитися.
Миття
Витягніть устілки та шнурки. Промийте їх негарячою водою за допомогою рідкого мила. Залиште висихати. Самі ж тим часом пройдіться вологою ганчіркою по поверхні взуття – зовнішній та внутрішній. Зважте, що повертати шнурки й устілки на місце слід лише після повного висихання.
Олія
Кілька крапель олії чайного дерева розмішайте у невеликій кількості води. Змастіть ганчірочку у цій суміші й потріть смердючу пару всередині. Таким чином удасться вбити грибок та бактерії. Дайте взуттю висохнути на свіжому повітрі.
Оцет
Цей засіб діє не згірш, а, можливо, й краще за олію. Розведіть оцет у пропорції 1:1. Залийте суміш у пульверизатор і збризніть взуття зсередини. Отримаєте позитивний результат.
Провітрювання
Повернувшись додому, візьміть за правило провітрювати улюблену пару взуття. Витягніть устілки, розслабте шнурки, винесіть на свіже повітря чи на балкон, прочинивши віконечко. Волога випарується, а значить, не буде сприятливого середовища для розвитку бактерій. Узагалі намагайтеся не користуватися однією парою щодня – змінюйте взуття по можливості.
Спеції
Ще одним засобом боротьби з неприємним запахом є кухонні спеції. Візьміть чисту шкарпетку. Всипте в середину те, що знайдете на кухонній поличці – гвоздику, лаванду, базилік, розмарин, бодян, чебрець чи будь-що інше. Занурте саморобний освіжувач у середину кросівок чи черевиків на всю ніч. Цей засіб допомагатиме вам позбуватися неприємного запаху зі взуття протягом місяця.