За допомогою лайфхаків, що ми перерахуємо далі у статті, ви більше ніколи не страждатимете від незапланованих витрат на продукти. Стати свідомими та більш заощадливими зовсім не важко – просто зробіть наступні поради звичкою.
Як заощадити на покупці продуктів у магазині, супермаркеті чи на базарі
Перша та найголовніша порада – створюйте список продуктів. Якщо ви плануватимете свій раціон на тиждень чи хоча б кілька днів наперед і записуватимете необхідні інгредієнти – ви уникнете більшості імпульсивних покупок, які потім все одно згниють у глибинах холодильника. Це не лише зекономить гроші, а й час на постійне прибирання прострочених продуктів.
Також важливою порадою буде встановлювати приблизний бюджет на кожен такий похід в магазин. Не дозволяйте собі виходити за його межі – ви зможете обирати продукти менш відомих торговик марок і не переплачувати за бренд, при цьому не відмовляючись від якогось конкретного продукту.
Також експерти радять не використовувати кредитні кошти з карти, і взагалі перейти на готівку під час покупок у магазині. Це дасть вам можливість відчути “втрату” коштів і підходити більш раціонально до покупок.
Також корисним буде слідкувати за знижками в супермаркетах у Інтернеті або на самих торгових точках. Також отримавши картку лояльності, яку пропонують в багатьох мережевих магазинах, ви отримаєте ексклюзивні знижки або накопичете “бонуси”, якими з плином часу можете розрахуватися за один із походів у супермаркет. Але старайтеся використовувати знижки саме на ті товари, що вам не обхідні – ми ж намагаємося мінімізувати зайві витрати. Тому не купуйте щось лише тому, що воно зараз на знижці – це до добра не доведе.