Підсвічування
Якщо голодна людина зайшла в магазин, то їй хочеться змести з прилавка якомога більше продуктів. Та навіть ситно пообідавши, можна потрапити на гачок маркетологів. Продукти на вітрині підсвічують так, щоб вони виглядали якомога апетитніше. Торговим залом розноситься запах ароматної випічки, що змушує до спонтанних покупок.
Слиновиділення у покупців викликають і безплатні дегустації продукції. Скуштувавши маленький шматочок, людина неодмінно захоче купити більшу порцію. З іншого боку, покупець відчуває вдячність за частування й хоче віддячити магазину покупкою. Отак шматок сиру чи палка ковбаси опиняється у кошику, хоча ви не планували її купувати сьогодні.
Музика
Чуєте музикальні композиції у швидкому темпі? Чимдуж тікайте з цього відділу магазину в інший. Саме такі мотиви спонукають людей до незапланованих закупівель. То їх і вмикають там, де конче слід підвищити рівень продажів. Під драйвовий наспів людина швиденько накладає у візок найдорожчі позиції.
Повільна мелодія теж впливає на психіку відвідувачів, адже змушує купців затамувати подих і набагато більше часу проводити біля тої чи іншої полиці. Тож почувши у супермаркеті трек, рятуйтеся навушниками, щоб не піддатися музичному гіпнозу.
Колірна гама
Зазвичай ззовні магазини пофарбовані в теплі тони з червоними, жовтими, помаранчевими відтінками. Це привертає увагу потенційних клієнтів, і вони залюбки заходять усередину. Тут же на них чекають холодні синьо-зелені кольори в оформленні інтер’єру. Це змушує людей витрачати на 15% грошей більше, аніж було заплановано.