Пуховик буде, як новенький: який режим обрати для зимового одягу під час прання в машинці

Пуховик — важкий зимовий одяг, який теж потребує прання. "Один Факт" розповість, як правильно обрати режим при пранні пуховика в пральній машинці і з якою частотою взагалі треба прати зимовий одяг.

Прання пуховика — завдання не з простих. Краще за все цією справою варто займатись заздалегідь, щоб пуховик встиг висохнути, а вам не довелося чекати декілька днів, сидячи вдома. Зазвичай пуховики перуть наприкінці сезону — щоб до наступної зими бруд в них не в’ївся. Інакше відіпрати його буде набагато складніше.

Прання зимового пуховика в машинці: що треба знати?
Прання зимового пуховика в машинці: що треба знати?

Перед пранням насамперед варто вивчити інформацію, що надана на етикетці зимового одягу. Знаки можуть підказати, чи можливо прати такий одяг вдома своїми руками, чи пуховик краще віднести до хімчистки.

Якщо символи не ярлику не забороняють прати пуховик в машинці в домашніх умовах — треба все одно під час процедури дотримуватись певних порад. По-перше необхідно обрати відповідну програму прання. Спеціалісти радять обирати делікатний режим з додаванням декількох циклів полоскання зі швидкістю віджимання 600-700 оборотів за хвилину. Полоскання допоможе в подальшому уникнути появи нових плям.

Зменшена кількість обертів барабана забезпечить краще збереження первісних водонепроникних властивостей (якщо такі є).

Зимовий пуховик рекомендовано прати з гумовими м'ячиками
Зимовий пуховик рекомендовано прати з гумовими м’ячиками

Під час прання пуховика варто дотримуватись й інших порад від експертів. Прати верхній зимовий одяг на пуху чи синтепоні треба окремо від інших речей. Перед вкладанням у пральну машинку варто перевірити усі кармани, дістати сторонні предмети, які під час прання можуть зіпсуватись чи зіпсувати собою дорогу техніку (дрібні гроші, велике сміття, обгортки з-під цукерок, запальнички та інше.

Обов’язково відстібніть хутряні елементи (манжети, комір, капюшон), якщо вони є в пуховику і не пришиті до нього, а застібаються, наприклад, на ґудзики чи блискавку. Якщо хутряна частина не відстібається, то пуховик краще взагалі не прати в пральній машинці. Краще обрати очищення за допомогою пароочищувача.

Найбільш забруднені зони пуховика (рукава, комір, нижня частина) — попередньо замочують в теплій воді і перуть руками. Перед пранням в машинці варто застібнути ґудзики, липучки та блискавки.

Щоб прання вийшло більш ефективним – в барабан машинки краще покласти гумові м’ячики. Також можна використовувати звичайні шарики для гри в теніс. Вони не дозволять пуху збитися під час полоскання і прання.

 

Нові статті

Схожі статті

Кішка Тейлор Свіфт та ще 2 найбагатші тварини в світі – більшість людей про такі гроші тільки мріють

Серед пухнастих улюбленців також є свої мільйонери. "Один Факт" пропонує до вашої уваги трійку найбагатших чотирилапих, які володіють велетенськими фінансовими статками.

Яблука пролежать до глибокої весни: ось ці поради допоможуть зберегти популярний фрукт свіжим та соковитим

Яблука – один із найголовніших фруктів осені. Їх можна зберігати довго без консервації. Але для цього потрібно дотримуватись певних правил та умов. Дізнайтесь, як зберегти яблучний врожай до весни.

“Продав будинок, працював в таксі”: актор серіалів Валентин Томусяк розповів, чим займався останні роки

Валентин Томусяк – актор театру та кіно, відомий по ролі Павла в серіалі "Тільки кохання" (2010 рік). Артист розповів, з якими викликами він та його дружина Катя Тишкевич зіштовхнулись в 2022 році.

Ліниві вареники по-львівськи: як приготувати українські палюшки на обід – особливий рецепт від господині

Ліниві вареники по-львівськи або палюшки – традиційна страва української національної кухні. Як їх приготувати швидко та смачно – читайте в рецепті, який для вас підготував "Один Факт".