Багато господинь мріють віднайти спосіб, завдяки якому можливо було б уникнути так званої “стріляючої олії”. Адже вона не тільки ускладнює процес приготування їжі, але й може бризнути на руки і спровокувати опік. А ще — забруднити поверхню плитки та столу, що розташований поряд. Липкий наліт від олії відмити доволі складно, тому корисна порада щодо того, як правильно налити олію на пательню — стає у нагоді багатьом господиням.
“Один Факт” зараз розповість, як треба правильно наливати олію на пательню, щоб вона не бризкала. Багато господинь роблять помилку, наливаючи олію на холодну пательню і тільки після цього — вмикати вогонь. Робити так не можна, адже саме через це з’являються гарячі бризки.
Щоб рослинна олія з соняшнику, рапсу або оливи не стріляла – її треба налити на добре розігріту пательню. Саме різкий перепад температур не дозволить рідкому продукту розлітатись на усі боки.
Ще одна корисна рекомендація стосується того, як правильно вкладати продукти для об смаження – щоб не було бризок. Експерти радять викладати їжу таким чином, щоб на гарячу поверхню впала та частина продукту, яка знаходиться від вас. В такому разі ви не отримаєте жодних опіків, навіть якщо бризки все ж будуть розлітатися в різні боки.
Використання рослинних олій дозволяє урізноманітнити смак повсякденних і святкових страв. Найкращими на сьогоднішній день вважають олії холодного пресування. Саме в них зберігаються корисні жирні кислоти. Цікаво, що оливкову олію в Греції виробляють із зелених оливок. Саме тому цей продукт набуває пікантної гірчинки. А ось італійська олія зазвичай відпресована зі стиглих плодів олії.
Окрім звичних для нас всіх олій із соняшника, оливи та рапсу в світі є й більш екзотичні різновиди. Наприклад – горіхова, мигдальна, з гарбузового насіння або з кісточок персиків. Їх використовують в якості заправок до салатів. Якщо вірити давньоіндійській мудрості — екзотичні олії здатні очистити організм від токсинів. Для цього достатньо кавову ложку такої олії запити склянкою теплої, майже гарячої води.