Запобігти появі молі у квартирі доволі складно. Людина може принести заражену крупу чи борошно з магазину. Платтяну міль можна принести додому з вулиці чи з громадського транспорту. Комаха врешті може залетіти у відчинене вікно.
Знешкоджувати треба не лише дорослі особини, які літають по кімнаті, але і їхні личинки. Знайти їх буває не так просто, але іншого виходу немає. Існує кілька дієвих способів.
Генеральне прибирання
Починати треба з великого прибирання. Вичистіть усі куточки. Пропилососьте полички, шухляди, стіни, стелю. Що можливо, промийте ганчіркою, змоченою мийним засобом. Штори на вікнах, покривала на м’яких меблях виперіть. Килими, подушки та м’які іграшки доведеться здати в хімчистку. Особливо ретельно відмийте темні закутки у шафах.
Кедр
Міль не любить замаху цього дерева. Тому придбайте вішаки з кедра чи поставте посуд із кедровою олією.
Трави
Окрім кедра, міль недолюблює аромати розмарину, чебрецю, гвоздики, лаванди, лаврового листа. Тож поклавши гілочки цих рослин у шафі, можна врятувати міхові та вовняні речі.
Можете накласти сухі суміші цих трав у невеличкі мішечки та розкласти по кутках шафи для одягу та у місці зберігання круп. Ефірні олії цих рослин теж помічні. Збризкуйте ними полиці зсередини, меблі, килими.
Низька температура
Для личинок та яєць молі мінусові температури є загибеллю. Речі, заражені міллю, слід скласти у пакет і винести взимку на балкон на всю ніч. Зважте, що за вікном має бути не менше -10 градусів. Улітку можна скористатися морозилкою.