Кішки не люблять “притискань”
Вам знайоме бажання підняти котика і “затіскати” його? Знайте, що котикам не подобається це (тільки якщо вони не прийшли самостійно до рук). Варто дати тварині особистий простір і ініціювати контакт власноруч.
Коти муркочуть не лише від щастя
Так, часта причина муркотіння – це щастя, але також може вказувати на дискомфорт: якщо при цьому тварина притискає вуха до голови, опускає голову і ховається – в неї не все в порядку.
Кішки не показують біль
Маленьки хижаки ховаються, коли вони найбільш вразливі – особдливо під час хвороби та болі. Якщо котик часто ховається від вас – варто показати його ветеринару.
Коти патрулюють територію
Не зліться, коли кіт довго нявчить під дверима, а коли ви відкриваєте їх – не затримуються надовго в кімнаті. Вони просто перевіряють простір на можливу небезпеку.
Повільне кліпання – ознака довіри
Кішки повільно заплющує і заплющує очі – вона показує, що довіряє вам і піклується про вас.
Котикам не подобаються ваші друзі
Вони часто вважають незнайомців порушниками простору, та потребують додаткового обнюхування та звикання. Тому вони часто ховаються, коли до вас приходять гості.
Туалет – особливе місце
Варто щодня прибирати лоток котика, і мити його раз на тиждень. Якщо у вас кілька котів – у кожного має бути свій лоток. Вони обов’язково мають бути достатньо великими, без сторонніх запахів і хімікатів у наповнювачах.
Дечому вони не можуть зарадити…
Коти завдоволюють потреби в “неправильних” місцях не заради помсти чи вираження образи. Найчастіше це відбувається через проблеми зі здоров’ям, стрес чи забруднений лоток.
Котики потребують розваг
Дерева, сідала, полички, іграшки та пакети – те, що зацікавить вашого котика та зроблять його життя яскравішим. Розважайте улюбленця головоломками зі смачною винагородою, та показуйте якщо не за вікном, то хоча б у телевізорі, різноманітних тваринок. Так малі хижаки будуть розумово та емоційно здоровими.