Ось цей спосіб допоможе вам швидко впоратись із вічком на посівній картоплі: перевірте посівмат прямо зараз

До посівної ще далеко, а городники вже готуються до висадження культурних рослин. В матеріалі "Один Факт" ви знайдете один дієвий спосіб, який допоможе швидко впоратись з вічком на посівній картоплі.

Якщо ваша картопля для весняної посадки почала рости завчасно — не поспішайте перейматися. Адже є дієвий спосіб, який допоможе зберегти її у потрібному вигляді до самої весни.

Наприкінці січня обов’язково перевірте посівмат і переконайтесь, що картопелька готова дочекатись весни. Справа в тому, що посвімат дуже полюбляє пускати пагони завчасно.

Картоплю для посіву варто перевіряти вже в січні
Картоплю для посіву варто перевіряти вже в січні

Щоб проблема появи вічка оминула вас стороною – скористайтесь наступною порадою, яка обов’язково стане у нагоді і новачкам в сфері дачного господарства, і досвідченим дачникам. Полягає ця порада в тому, щоб регулярно оглядати ящики, в яких зберігається картопля для весняного посіву.

Також обирайте для зберігання посівної картоплі темне і прохолодне місце. Саме в таких умовах картопля проростає дуже повільно. Якщо температура в приміщенні підвищується більш ніж до +4+6 ºC – це вже вважається неприпустимими умовами. А ось низька температура, навпаки, сприятиме довготривалому зберіганню посівної картоплі.

Спровокувати активний ріст пагонів може і пряме освітлення. Якщо ж в приміщенні ще й рівень вологи занадто високий, то на посівматі точно з’явиться вічок.

Як правильно зберігати посівну картоплю, щоб вона не проросла раніше сроку
Як правильно зберігати посівну картоплю, щоб вона не проросла раніше сроку

Городники, що мають великий досвід, радять використовувати один перевірений спосіб для того, щоб уповільнити ріст вічка. Картоплю треба просто накрити темним рядном. Завдяки цьому ріст пагонів уповільниться на декілька тижнів. І тоді ваша картопля для посіву точно зможе долежати до самої весни.

Перед посадкою насіннєву картоплю треба правильно підготувати. Ранні сорти готують з кінця лютого, а середні та пізні — наприкінці березня або на початку квітня.

По-перше, треба зайнятись саме перебиранням бульб. Неповноцінні бульби, які уражені сухою або ж мокрою гниллю, слід відразу відкласти в сторону.

Занадто дрібну картоплю теж не варто залишати на посадку. Також бульби потрібно добре прогріти.

Саме для цього їх заносять в житлове приміщення на 7-8 діб і витримують при температурі від +16 до +20ºC.

 

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?