Під час посадки насіння на розсаду у лютому обов’язково враховуйте поради місячного календарю. Розповідаємо докладніше про те, що саме потрібно саджати на розсаду у лютому 2024 року.
Овочі
В лютому 2024 року можна вже висаджувати насіння овочів на розсаду. В першу чергу висадіть пізньостиглі томати, які мають час вегетації понад 100 днів. Насіння томатів проросте приблизно за 6-7 днів, а вже через 2 місяці розсада з нього буде повністю готова до висадки у відкритий грунт.
Насіння елітної картоплі також можна висадити приблизно наприкінці лютого. Насіннєвий матеріал елітних сортів використовують для експериментальної посадки. Він повністю готовий приблизно за 25 днів після посадки у землю.
Рання капуста також може бути висаджена на розсаду в лютому. Вона буде готова для перенесення у відкритий грунт через 40-50 днів. Вже на 60-й день після посіву насіння ви зможете насолодитись смаком соковитих і повністю дозрілих головок.
Баклажани, а точніше їх насіннєвий матеріал, висаджений на розсаду – сходить дуже повільно. Саме через це вегетаційний період культури суттєво збільшується.
Пікірування розсади баклажанів займає приблизно 10-14 днів. Цього часу достатньо для того, аби рослина добре вкоренилася. Щоб сходи з’явилися скоріше — сійте насіннячко на глибину 1 см при температурі повітря 25-26ºC. Гарна розсада баклажанів має товсте стебельце та пару квіточок на ньому. Саме в такому вигляді розсаду баклажанів можна висаджувати у незахищену землю.
Гіркий та солодкий перець середньостиглих та пізньостиглих сортів також можна висадити на розсаду у лютому. Перші сходи після закладання насіння у відкриту землю з’являються через 10-12 днів. Період вегетації триває близько 50-60 днів.
Квіти
В лютому можна посадити насіння деяких квітів. Наприклад, лаванду, хризантеми, віолу і сальвію.
Віола вперше зацвітає наприкінці травня або ж на початку червня місяця. Ця квіточка має доволі дрібне насіння, яке варто добре заглиблювати у землю — щоб воно в подальшому проросло. Коли сіянці віоли добре проростуть — їх можна пересадити до більш великих склянок і переставити у приміщення з температурою +15ºC.
Насіння хризантем краще за все висівати в окремі контейнери, заповнені земельною сумішшю. Якщо квітка однорічна, то її насіннячко заглиблюють на 1 см в землю. Якщо ж хризантеми — багаторічні, то їх насіннячко залишають на поверхні грунту. Посіви обов’язково зволожують, а зверху накривають плівкою або ж склом. За пару тижнів можна очікувати на появу перших сходів. Після цього раз на 2 тижні рослини треба підгодовувати.
Щодо насіння лаванди, то його треба висівати в грунт та поміщати в холодне місце на один місяць. Далі розсаду лаванди переносять в тепло. Коли на розсаді з’являться перші три листочки — лаванду можна пікірувати.
Сальвія — ще одна квіточка, насіннячко якої можна висаджувати на розсаду у лютому. Її насіння присипають землею, а після появи чотирьох листочків проводять пікірування. Висаджувати розсаду у відкриту землю можна в останні дні весни.
А ще в лютому можна посіяти насіння петунії, агератуму, гвоздики Шабо, геліотропу, дельфінініуму та інших квіточок.
Ягоди
Лютий — чудовий місяць для посадки деяких ягід на розсаду. Саме в цей останній і прохолодний місяць зими можна посіяти насіння кавуна, полуниці, суниці.
Сівбу насіння кавуна на розсаду розпочинають саме у лютому, особливо в північних регіонах країни.
Полуницю та суницю також сіють в лютому, оскільки їх насіння сходить дуже повільно. Іноді перші сходи з’являються лише через місяць після посіву. До висадки у відкриту землю розсада ягід полуниці повністю готова після появи перших п’яти листочків наприкінці травня. Молоденькі рослини полуниці висаджують у зволожену землю.