Ви ж знаєте, що ківі багаті на вміст вітаміну С навіть більше за цитрусові? А те, що в одному стиглому плоді також є вітаміни К та Е, величезна кількість антиоксидантів, клітковини, фоліату та інших корисних речовин? Як мінімум через це плоди зеленого кольору варто додати до свого щоденного раціону. А от з тим, аби це було не тільки корисно, а ще й смачно, ми обіцяємо допомогти.
Взагалі сезоном плодоношення ківі в Україні називають період з вересня по жовтень. Але й у лютому на прилавках супермаркетів нерідко можна помітити цей суперфуд. І все ж, перед тим як іти з ним на касу ми рекомендуємо звернути увагу на деякі деталі, аби кінець кінцем фрукт вам смакував та виявився солодким. От 6 головних порад, про які не варто забувати ніколи.
- Перш за все варто звертати увагу на візуальні ознаки плодів. Якщо шкірка ківі однорідна, немає плям чи таких собі “зморшок” – сміливо можна брати. Але, якщо ви помітили темні вкраплини, неоднорідний колір, брижі чи плісняву – можете бути впевнені, що цей фрукт вже непридатний до вживання.
- Далі в хід ідуть тактичні відчуття. Легенько натисніть на ківі й у випадку, якщо воно злегка прогинається – плід ідеально дозрів. Зверніть увагу, що твердий на дотик ківі буде кислим, а занадто мʼякий – може виявитися гнилим. Так що обирати варто щось середнє.
- За запахом ківі теж можна обирати, але тут варто враховувати, що через шкірку ви не завжди відчуєте аромат. І все ж, якщо фрукт має приємний цитрусовий запах – він ідеально дозрів і готовий до вживання. А от коли запах стає більш різким та солодким – ківі виявиться перезрілим та кашоподібним.
- Ворсинки на поверхні фрукта мають бути достатньо густими, адже в протилежному випадку виявиться, що він ще недоспілий та кислий. А трохи потерши ківі у долонях зверніть увагу, як поводяться ці ворсинки. Вони мають потроху “зніматися”, але не обсипатися повністю.
- Область плодоніжки ківі має бути сухою, а натискаючи на неї, там не має зʼявлятися вода Адже це є прямою ознакою того, що продукт був пошкоджений, або зіпсований.