Картопляне лушпиння не викидаю – закладаю в морозилку або сушу: навесні вийде ідеальне добриво для городу

До початку городнього сезону ще далеко, але дачники починають потроху готуватися до робіт на землі. Найбільш досвідчені збирають картопляне лушпиння. Як витримати його до весни?

З картопляного лушпиння виходить поживне добриво для городніх рослин. Тож треба потурбуватися про те, щоб цієї сировини було заготовлено вдосталь. До настання сезону ще є час, і можна зробити накопичення.

А щоб картопляне лушпиння не пропало, і його можна було застосовувати на грядках, відходи після чистки картоплі можете заморозити або засушити. А вже навесні зможете перетворити сировину на цінне добриво, яким можна замінити деякі хімікати.

Як приготувати добриво з картопляного лушпиння

У складі картопляного лушпиння вдосталь фосфору, калію, магнію, кальцію, заліза, натрію, марганцю й цинку. Тож можна удобрювати кущі аґрусу, малини, смородини чи полуниці. Для квітів на клумбі воно теж придатне.

Як приготувати добриво

Отже, щойно почистили картоплю на обід чи вечерю, відходи не викидайте у сміттєве відро, а складайте в пакет і відправляйте в морозилку. Коли прийде час, дістаньте картопляні відходи.

Пів кілограма сировини залийте пів літра окропу. Коли рідина прохолоне, процідіть. Поливати кущики природним добривом треба не частіше, ніж раз на 3-4 тижні.

Як приготувати добриво з картопляного лушпиння

Якщо в морозилці бракує місця, засушіть шкаралупу. Так збережеться навіть більше поживних речовин. Картопляні шкірочки наріжте на невеликі шматочки. На деко вистеліть пергамент і розкладіть їх туди. Увімкніть духовку до 100 градусів. Сушіть протягом 3-4 годин.

Коли з’явиться хрустка скоринка, вимкніть духову шафу. Залиште лушпиння до повного остигання. Добриво можете готувати безпосередньо перед внесенням у землю. Тільки зважте, що під помідори, перець, журавлину, чорницю вносити картопляні добрива категорично не можна.

Нові статті

Схожі статті

Отримав роботу мрії в 5 років: хлопчик з Індії став наймолодшим викладачем світу — чого він навчає?

Хлопчик з Індії зміг у своєму віці досягти небувалих висот в карʼєрі. Відмова лише від двох складових допомогла йому досягти тріумфу та стати наймолодшим вчителем світу.

Церковний календар на листопад 2024: які великі церковні свята чекають на українців в останній місяць осені

Церковний календар на листопад 2024 року містить в собі декілька великих свят. Розповідаємо, які саме важливі дати за новим календарем очікують українців в останній місяць осені.

Викладачка вокалу, мама і бабуся: як сьогодні виглядає третя дружина Іво Бобула – 66-річна Сандулеса

Народна артистка України Лілія Сандулеса називає сама себе співачкою, викладачкою вокалу, чудовою мамою та бабусею. Хто ж вона насправді і чим займається в свої 66 років?

Євген Клопотенко розповів, хто живе в 4-х його квартирах, які він купив замість однієї – “Зʼїдьте”

Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко розповів історію про свою нерухомість. Наразі в нього у власності – 4 квартири, які він мав би здавати. Але на заваді стали... родичі.