Картопляне лушпиння не викидаю – закладаю в морозилку або сушу: навесні вийде ідеальне добриво для городу

До початку городнього сезону ще далеко, але дачники починають потроху готуватися до робіт на землі. Найбільш досвідчені збирають картопляне лушпиння. Як витримати його до весни?

З картопляного лушпиння виходить поживне добриво для городніх рослин. Тож треба потурбуватися про те, щоб цієї сировини було заготовлено вдосталь. До настання сезону ще є час, і можна зробити накопичення.

А щоб картопляне лушпиння не пропало, і його можна було застосовувати на грядках, відходи після чистки картоплі можете заморозити або засушити. А вже навесні зможете перетворити сировину на цінне добриво, яким можна замінити деякі хімікати.

Як приготувати добриво з картопляного лушпиння

У складі картопляного лушпиння вдосталь фосфору, калію, магнію, кальцію, заліза, натрію, марганцю й цинку. Тож можна удобрювати кущі аґрусу, малини, смородини чи полуниці. Для квітів на клумбі воно теж придатне.

Як приготувати добриво

Отже, щойно почистили картоплю на обід чи вечерю, відходи не викидайте у сміттєве відро, а складайте в пакет і відправляйте в морозилку. Коли прийде час, дістаньте картопляні відходи.

Пів кілограма сировини залийте пів літра окропу. Коли рідина прохолоне, процідіть. Поливати кущики природним добривом треба не частіше, ніж раз на 3-4 тижні.

Як приготувати добриво з картопляного лушпиння

Якщо в морозилці бракує місця, засушіть шкаралупу. Так збережеться навіть більше поживних речовин. Картопляні шкірочки наріжте на невеликі шматочки. На деко вистеліть пергамент і розкладіть їх туди. Увімкніть духовку до 100 градусів. Сушіть протягом 3-4 годин.

Коли з’явиться хрустка скоринка, вимкніть духову шафу. Залиште лушпиння до повного остигання. Добриво можете готувати безпосередньо перед внесенням у землю. Тільки зважте, що під помідори, перець, журавлину, чорницю вносити картопляні добрива категорично не можна.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?