Півонії — це гарні квіти із пишним цвітінням, які славляться своїм солодким ароматом. Ті, хто полюбляють ці квіточки — обов’язково висаджують їх на своїй клумбі, щоб потім насолоджуватись квітінням пишних кущиків.
Щоб півонії були по-справжньому пишними та квітучими — треба знати, чим саме підживити ці гарні рослини. Добриво допоможе активізувати процес цвітіння, а не тільки формування зеленого листя. Підживлення півоній особливо важливо після весни, коли багато рослин потребують мінеральних речовин та вітамінів для відновлення. Якщо надати їм їх — то вони порадують око розкішними квіточками.
Отже, півоніям необхідно три етапи підживлення. Ці рослини ростуть та розвиваються на одному і тому ж місті. Щоб вони пишно цвіли — садівникам потрібно прикласти чимало зусиль.
Перше цвітіння півоній починається на третій рік після посадки. Рослина потребує регулярного поливу та підживлення. Підгодовують півонії у період вегетації.
Взагалі-то півонії для гарного розвитку потребують добрива, що складаються із фосфору (забезпечує рясне цвітіння), азоту (гарантує активний ріст потужних та сильних пагонів), калію (він особливо важливий в період цвітіння та бутонізації півоній).
Етап № 1. Кущики півонії підгодовують вперше, коли в саду розтане увесь сніг. на цьому етапі рослині потрібні азотно-калієві добрива. Пропорції для підживлення: 10-15 г азоту та 10-20 г калію на один кущ.
Етап № 2. Вдруге півонії підживлюють у період формування бутонів. У складі добрив повинні бути присутніми фосфор (15-20 г), азот (10-15 г на один кущ) і калій (10-15 г).
Етап № 3. Трете підживлення півоній проводять через 7-14 днів після завершення цвітіння, коли рослина починає закладати бруньки. Комплекс добрив для цього періоду повинен містити в собі 10-15 г кальцію та 15-20 г фосфору.
Пам’ятайте, що добрива будуть корисні півоніям тільки у правильній кількості. Якщо додати в землю занадто багато добрив, то на кущах півонії буде забагато зеленого листя. А ось бутони зав’язуватись будуть погано.