Звичайна мінеральна вода може давати зовсім різний ефект під час поливу певних видів рослин. Для одних кімнатних квітів вона стає дуже корисною, а для інших — становить велику небезпеку. Вплив мінеральної води на домашні рослини залежить від місця зростання рослини в дикій природі.
Якщо кімнатна рослина в умовах дикої природи росла в пустелі з бідною та засоленою землею, а також дефіцитом вологи — то їй доречно давати під час поливу воду з мінеральними речовинами.
Взагалі полив мінеральною водою повинен бути помірним. Частота поливу — один раз на 30 днів. Перед поливом воду треба добре відстояти протягом однієї доби. Це потрібно задля того, щоб з неї вийшов увесь вуглекислий газ.
Також варто врахувати квіти, з поливом яких краще не експериментувати. Наприклад, азалії, орхідеї, камелії, антуріуми категорично не переносять мінеральну воду. Для них вона є досить небезпечною. Після поливу нею квіточки скидають ще не розкриті бутони, гинуть та в’януть.
У складі мінеральної води міститься калій та магній. Ці речовини позитивно впливають на розвиток рослин, але підходять точно не для всіх. Зволоження мінеральною водою піде на користь сукулентам (грошове дерево, алое). Підживлення мінеральними речовинами активізує розвиток таких рослин, робить їх більш яскравими та пишними. Листячко бегонії після поливу мінеральною водою стає блискучим, а кактусам полив мінеральною водою забезпечує якісне формування колючок.
Щоб не нанести рослинам, які добре переносять полив мінеральною водою — використовуйте цю процедуру не часто. Взагалі ідеальною для поливу вважається тала, дощова або річкова вода. В ній міститься мінімальна кількість солі, а вуглекислого газу або хлору — взагалі немає.