Лікувальний чай
З лушпиння можна приготувати напій, який допоможе позбутися болю у м’язах. Покладіть сировину в каструлю, залийте водою. Закип’ятіть. Процідіть у склянку й випийте, коли збиратиметеся спати. Отримаєте подвійну вигоду – і заснете швидко, й судоми вночі не мучитимуть.
Фарбування волосся
Зафарбувати сивину й освіжити русяве волосся здатне цибулеве лушпиння. Для цього слід відварити його у води протягом години. Залиште каструлю на ніч настоюватися. Вранці відвар процідіть, перелийте у велику миску й прополощіть волосся.
Використання для компосту
Кожного разу, як чистите цибулину, складайте лушпиння окремо до пакета. Якщо мешкаєте в приватному будинку, просто додавайте його до компостної ями. Таким чином якість перегною покращиться, а кислотність нормалізується. Коли удобрюватимете грядки, земля стане пухкішою. Якщо маєте дачну ділянку, зібране за тиждень лушпиння везіть туди й теж перетворюйте на компост.
Приготування добрива
Кімнатні рослини віддячать буйною зеленню, якщо підгодувати їх цибулевими відходами. Складіть лушпиння в миску, залийте 1 л води. Залиште на добу. Після цього настій процідіть та перелийте у пляшку. Можете поливати цією яскравою рідиною квіти на підвіконні та рослини на клумбі. Робіть це 3-4 рази на тиждень.
Цибулевий фарбник
Цибулевий пігмент здатен пофарбувати не лише яйця та волосся, але й бавовну чи вовну. Під дією природного фарбника тканина набуде червоно-коричневого забарвлення. Попервах прокип’ятіть лушпиння у воді. Далі процідіть й залиште, щоб прохолонуло. Після цього закладіть тканину на 10 хвилин. Подивіться, чи достатньо зафарбувалося. За потреби ще трішки потримайте у рідині.