Чимало українських дачників мріють про великі врожаї картоплі. І не просто великі, а ще й щоб розмір був відповідним. Таким, щоб аж усі сусіди та знайомі позаздрили. Спосіб досягти цієї мрії — існує. Його варто використовувати під час посадки насіннєвої картоплі у лунки.
Саме в них перед закладкою бараболі насипають певні добрива. І тоді врожай буде мати великі розміри навіть при несприятливих погодних умовах.
Отже, в кожну луночку потрібно додати всього лише одну чайну ложку добрива і це допоможе збільшити розмір картоплі на 30% навіть при вирощуванні на землі, яка зовсім не придатна для культивації картоплі. Що ж це за чудодійні інгредієнти? “Один Факт” розповість далі детальніше.
Існує 2 потужних компоненти, які обов’язково варто покласти до лунок при посадці картоплі. І тоді бараболя вродить великою — на заздрість усім сусідам. Один з цих компонентів — це сульфат амонію.
Досвідчені городники радять додавати його у лунки з насіннєвою картопелькою. Саме сульфат амонію відповідає за те, щоб під картопляними кущиками сформувались величенькі бараболі.
Щоб сульфат амонію дійсно подіяв, як треба — його додають до кожної луночки по одній чайній ложці. Дехто з досвідчених дачників навіть стверджує, що додавання сульфату амонію забезпечує збільшення розмірів молодої бараболі на третину в порівнянні із минулорічними врожаями, коли таке добриво не застосовувалось.
Такий ефект досягається через те, що картопля для свого повноцінного росту та розвитку потребує наявності в землі такого важливого мікроелементу, як сірка. Саме він у достатній кількості міститься у сульфаті амонію.
А що ще треба додати в землю, щоб картопля виросла величенькою? Можете скористатись незгорілими залишками деревини або ж попелом з них. Багато таких залишків не насипайте, щоб не “попалити” насіннєву картоплю. До кожної луночки достатньо додати по одній чайній ложці засобу.
Ще один цікавий засіб для підвищення врожайності бараболі – це гірчична макуха. Досвідчені городники радять до кожної лунки при посадці додавати по невеличкій жменьці цього корисного добрива.