Великі врожаї завжди починаються з правильної підготовки насіння до сівби. Ця робота передбачає попереднє замочування насіннєвого матеріалу у спеціальних розчинах.
Замочування насіння проводять з певною метою. По-перше, воно необхідне для того, щоб підвищити відсоток схожості та збільшити швидкість проростання. Крім того, замочування допомагає збільшити швидкість проростання. А ще — захистити посівний матеріал від шкідників та хвороб.
Насіння, яке в заводських умовах вже оброблене спеціальними засобами – зазвичай не замочують.
В домашніх умовах можна використовувати декілька дієвих розчинів для обробки насіння для висадки розсади.
Мед
Мед – природний антисептик та антибіотик. Саме тому він ідеально підійде для приготування розчину, в якому можна вимочувати насіння для подальшої його посадки на розсаду.
Розчиніть 1 чайну ложку меду в одному літрі теплої води. Потім замочіть насіння в цьому розчині на одну добу. Далі — промийте насіннєвий матеріал і добре просушіть, а після цього – можете висаджувати в землю.
Вода
Щоб приготувати корисний розчин для замочування — використайте джерельну, талу або ж відстояну воду. Звичайна рідина з-під крану для цього не підходить, оскільки в ній міститься багато хлору, який точно розсаді та насінню користі не принесе.
Перекис водню
Розчин з перекису водню – ідеальна рідина для очищення насіння від патогенних мікроорганізмів. Також він може стимулювати розвиток і зростання.
Щоб приготувати розчин – розчиніть перекис водню у воді в пропорції 1:10. Далі — замочіть в ньому насіннячко на 10-15 хвилин. Потім промийте його та добре обсушіть.
Марганцівка
Марганцівка — потужний антисептичний засіб, який вбиває усі мікроби та патогенні мікроорганізми. Для замочування насіння приготуйте слабкий розчин марганцівки з розрахунку 1 грам на 10 літрів води. Замочіть в ньому насіннєвий матеріал на 15-20 хвилин.
Сік алое
Сік алое – натуральний стимулятор росту, який підвищує імунітет рослин, захищає насіння від плісняви та гнилі.
Щоб добути сік алое — зріжте один листочок з куща та покладіть його до холодильника на 2-3 тижні. Потім – дістаньте та вичавте сік. Далі — розбавте отриману рідину водою в пропорції 1:5 та замочіть насіння в зробленому розчині на час від 12 до 24 годин.
Бурштинова кислота
Ця органічна речовина яка збільшує стійкість рослин до хвороб та стресів. Щоб приготувати розчин — додайте одну таблетку бурштинової кислоти до одного літра води. Витримайте посівний матеріал в рідині протягом 24 годин (не більше).