Приготувати смачну, густеньку і насичену підливу без додавання борошна зможе далеко не кожна вправна господиня. Адже саме завдяки борошну підлива виходить густою, ніжною і шовковистою. Без додавання борошна соус виходить просто рідким бульйоном із овочами, який буде швидко стікати на дно тарілки.
Далі “Один Факт” розповість вам, як правильно ввести борошно у підливу, щоб воно не перетворилось на неапетитні грудочки, а повністю розчинилось у рідині, зробивши її густою на насиченою.
По-перше, в підливу треба додавати пшеничне борошно вищого ґатунку. Перед використанням за призначенням його обсмажують на сухій пательні без олії. Інакше присмак сирого борошна буде сильно відчуватись в готовій страві.
Пшеничне борошно насипають на суху пательню. Потім його обсмажують до зміни кольору, поки борошно не набере жовтого кольору та горіхового аромату. Борошно під час обсмажування постійно помішують, щоб воно не пригоріло.
Щоб не обсмажувати борошно кожен раз, коли готуєте підливу — можете підготувати продукт заздалегідь. Зробіть більшу партію смаженого борошна, остудіть його та перекладіть до скляної банки. Потім — закрийте ємність щільною кришкою. В потрібний момент смажене борошно для підливи буде завжди у вас під рукою.
Щоб борошно під час введення до підливи не бралося грудочками – його необхідно правильно вводити в рідину. Найпростіший варіант — розвести борошно в невеликій кількості води і потім додати його до підливи.
Обсмажене борошно додають у невелику кількість води, якою заповнена склянка. Потім — ретельно перемішують вінчиком до повного розчинення. Підготовлену суміш тоненькою цівкою вливають у пательню із підливою.
Найпростіші маніпуляції з борошном дозволяють зробити густий соус з шовковистою консистенцією. Поява грудочок практично повністю виключена.