Чистотіл рано з’являється на городі. Його треба використати з користю до того моменту, як з’являться перші квіточки. Щойно диво-рослина почне зацвітати, вирвіть 4 кущі разом із корінням.
Ретельно відмийте від залишків землі й подрібніть ножем. Працюйте у рукавичках, оскільки сік чистотілу здатен зафарбувати шкіру. Покладіть у відро й залийте по вінця водою.
За пів години вода набуде коричневого відтінку. Тож настій можна використовувати. Поливайте такою водою рослини або обприскуйте. Після подібної обробки шкідники обходитимуть ваше обійстя стороною.
Засушений чистотіл
Щоб завжди мати природний засіб під рукою, обов’язково зробіть заготівлю цілющої трави. Під час цвітіння нарвіть чистотіл і засушіть. Робіть це в тіні. Коли помітите, що кущики прив’яли, подрібніть сировину. Залиште сушитися в такому вигляді. Коли чистотіл засушиться, складіть у паперовий пакет і зберігайте в сухому місці.
Сухою травою можна захищати цибулинні культури. Коли викопаєте бульби тюльпанів, крокусів, гладіолусів та інших квітів, залийте їх настоєм сухого чистотілу, витримавши пів години.
Для приготування настою вам знадобиться 200 г сушеної сировини та 10 л води. Залийте чистотіл і залиште на 2 доби. Потім можете обробляти цибулини квітів. Коли витягнете з настою, дайте їм просохнути. Лише потім складайте на зберігання.
Коли надумаєте висаджувати цибульки, знову обробіть їх чистотілом. На цей раз кількість сировини збільште удвічі й тримайте посівний матеріал у розчині 2 години. Після цього можете висаджувати на клумбу.