Підтримувати гігієну на власній кухні можна чималою кількістю зусиль, але вони можуть бути марними, якщо там заведеться… харчова міль. Вона може опинитись в оселі навіть у тих, хто ретельно виконує усі правила гігієни. Зазвичай таке відбувається через те, що шкідлива комаха присутня в магазинних крупах. Після їх купівлі ви приносите міль додому і вона там розповсюджується.
Позбавитись від непроханої гості непросто, але можливо. По-перше, проведіть інспекцію кухні і зазирніть в усі темні місця. Подивіться в шафах, біля плінтусів, в кутках, духовці та хлібниці. Якщо всередині пакету із крупою ви помітили павутиння — це свідчить про те, що личинки молі в ньому вже завелися. Пакет із крупою краще викинути, бо міль буде розповсюджуватись і спричинить додаткові неприємності.
Існує декілька народних способів, які допоможуть позбутись харчової молі в оселі. “Один Факт” наводить їх нижче.
Часник
Покладіть два розрізаних зубчики часнику в ємність із крупами. Його різкий аромат буде відлякувати міль.
Господарське мило
Натерти на крупній тертці крупний брусок господарського мила. Потім – розчиніть його в одному літрі чистої води та протріть розчином поверхні, на яких можуть бути присутні сліди молі.
Оцет
Розведіть оцет разом із водою у пропорції 1:1 і вимийте усі кухонні шафи.
Лаванда, тютюн, лавровий лист
Запахи тютюну, лаврового листочка і лаванди добре відлякують міль. Саме тому їх потрібно розмістити на полицях кухонних шаф.
Під час боротьбі з міллю на кухні варто позбавлятись і дорослих метеликів, і їх личинок. Інакше проблема може повернутись. Обов’язково викиньте усі крупи, в яких помітно павутиння, личинки молі або дорослих метеликів.
Шафи на кухні обов’язково вимийте розчином оцту чи господарського мила. Щоб убезпечити себе від повторної появи молі — ніколи не купуйте крупи про запас. Також не зберігайте крупи довше двох місяців. Намагайтесь не купувати крупи “про запас”.