У такому разі ваші квіточки зацвітуть дещо пізніше, аніж осінні цибульки. Натомість квіти будуть більшими й вдасться продовжити квітування грядки у часі. Підготовку до висадки треба розпочати вже зараз.
Щойно зійде сніг, оберіть сонячну ділянку. Перекопайте ґрунт і удобріть перепрілим компостом, гумусом чи деревною золою. Свіжий гній вносити в землю не можна. Земля в цьому місці не повинна бути кислою.
Цибулини дістаньте з місця зберігання й покладіть на добу до холодильника. Наступного дня дістаньте й потримайте пів години у слабкому марганцевому розчині. Перед висаджуванням очистьте цибульки від лушпиння.
Зробіть борозенки на відстані 10 см. Полийте водою. Насипте дренаж із піску завтовшки в 3 см. Виставте в них цибулини тюльпанів чи нарцисів і засипте землею. Якщо вони великі, глибина ямок має бути 10 см, якщо не дуже – достатньо й 5 см.
Пройдіться по ділянці граблями й полийте її, щоб прискорити проростання. 2-3 тижні цибулини будуть укорінюватися. Ще за 2 тижні мають появитися сходи. Землю довкола постійно рихліть, бур’яни, що появлятимуться, виривайте.
Верхній шар землі не повинен пересихати. Постійно поливайте насадження. Але на листочки рідина не повинна потрапляти. Паростки удобрюйте азотом. Коли з’являться квітки, застосовуйте ті добрива, що містять фосфор і калій.
Комплексні добрива краще брати у рідкому вигляді. Якщо розсипаєте сухі – добре поливайте землю. Щойно квіти відцвітуть, стеблі зріжте. Восени викопайте бульби й відправте на зберігання.