Зазвичай на грінки пускається хліб, що залежався в хлібниці й втратив м’якість. Не чекайте, що підсушений батон раптом стане м’якеньким на пательні. Зовсім ні. Він ще більше підсохне, перетворюючись на сухарик. До того ж погано всотуватиме жир.
Другий момент, на який слід звернути увагу любителям грінок, – це якість хлібобулочних виробів. Пишні батони для цієї справи не годяться взагалі. Готувати грінки слід не з повітряного буханця, а зі щільної, помірковано пористої хлібинки. Це має бути саме хліб, а не батон.
Та й серед хлібів слід ретельно обирати потрібний. Він не повинен надміру кришитися й водночас не має бути важким. Тільки з якісного буханця отримаєте смачні грінки. Надто легка й повітряна випічка під час смаження пересушить грінки, й вони вийдуть жорсткими, неначе гумовими.
Ідеальні грінки мають бути хрумкими ззовні та м’якенькими в середині. Задля цього нарізати хліб треба широкими скибочками. Тонка магазинна нарізка – справжня біда для нашої страви.
Тож обирайте не нарізаний хлібчик, який самі поділите на шматочки завтовшки 2-2,5 см. Навіть якщо хліб буде трішки засохлим, така товщина дасть можливість йому не перетворитися на сухарик.
Щоб зробити ідеальні грінки, треба спочатку розігріти сковорідку з олією. Коли жир закипить, зніміть пательню з вогню й потримайте так зо 20 секунд. Лише після цього кладіть шматочки хліба й повертайте на плиту.
У такому разі хліб не почне відразу підсихати й пригорати від жару, а всотає жир і розм’якне. Смажте грінки на помірному вогні. Якщо хочете, щоб вони вийшли не сухими й хрумкими, а ніжними з легким ступенем рум’яності, тоді накрийте сковорідку кришкою.