Щоб отримати ідеальні сирники, слід врахувати кілька важливих моментів. Кисломолочний сир має бути обов’язково свіжим. Якщо він кислуватий, додавання зайвого цукру не допоможе це замаскувати. Борошно теж не виправить ситуацію – вироби стануть схожими на гуму.
Сир не повинен бути занадто вологим. Такий треба відкинути на сито, оскільки сироватка у складі сирників буде розвалювати їх. Занадто сухий сир теж не підійде. Його слід розбавити кефіром чи сметаною.
Занадто багато яєць призведе до необхідності додати більше борошна. Неперевершений присмак сиру буде у такому разі втрачено. На 0,5 кг сиру кладіть 1 чи 2 яйця – не більше. Велика кількість цукру перетвориться у процесі смаження на сироп, і вироби потечуть. Тож солодіть сирники дуже помірковано.
Набагато смачнішими вийдуть сирники, в яких третину борошна замінити манною крупою. Таке тісто слід витримати 10 хвилин, щоб манка встигла набрякнути, а вироби вийшли пишними й високими.
Консистенція сирників має нагадувати густу сиркову масу. Кульки мають легко скачуватися й не липнути до рук. Зазвичай ніяких додаткових домішок страва не потребує. Та дітлахам сподобаються вироби з кокосовою стружкою, маком, сухофруктами чи горішками. Тож можна проекспериментувати.
Панірувати сирники можна в борошні, крохмалі, манці, кунжуті, кокосовій стружці. Смажити слід на олії на повільному вогні, щоб вироби обсмажилися ззовні до золотавої скоринки й всередині пропеклися. Сирники вийдуть м’якенькими, якщо накрити їх кришкою.