Приготування розсипчастої перловки має свої хитрощі та особливості. Їх використання надає господиням можливість приготувати дійсно смачну, красиву і розсипчасту перловку — без попереднього замочування. “Один Факт” зібрав для вас декілька хитрощів, завдяки яким вам вдасться скуштувати саме таку перловку власного приготування.
Таємниця №1. Перловка полюбляє кип’ятіння та крутий окріп. Залийте сиру крупу прохолодною водою, поставте на вогонь і доведіть до кипіння і декілька хвилин проваріть. Далі — злийте відвар. Знову залийте крупу. Такий метод приготування був описаний ще в стареньких кулінарних книжках. Цілком імовірно, що через такі коливання температури перловка повільно розбухає в каструлі і стає розсипчастою. Перлова каша, приготована за цим рецептом — ніколи не буде злипатися, не стане занадто в’язкою. Адже крохмаль на її поверхні карамелізується. А самі зернятка — розварюються зсередини.
Таємниця № 2. Перловка любить промивання перед приготуванням. Тож промийте сиру крупу декілька разів, щоб вона вийшла розсипчастою. Використовуйте для цього помірно гарячу і теплу воду. Такий спосіб допомагає краще змити борошняний пил. І тоді під час відварювання перловка не буде злипатись.
Таємниця № 3. Ідеальне співвідношення вершкового масла та перлової крупи. Найчастіше використовують співвідношення 1:3. Також можна використати 1:3,5 (варіант підходить для крупи з великим розміром зерняток).
На початку приготування перловки додайте 1 ч. л. вершкового масла. Тоді кожне зернятко буде варитись у масляній оболонці. Жир підвищить температуру і буде перешкоджати інтенсивному вируванню, яке перловці не дуже до вподоби. Також масло не дасть зерняткам сильно розваритися.
Таємниця № 4: матеріал посуду. Перловка виходить найбільш розсипчастою в каструлі з товстими стінками. Дайте воді з крупою закипіти на сильному вогні. Потім — зменшуйте вогонь до мінімальної позначки. Якщо варите кашу на газу – поставте на конфорку розсікач. Тоді кипіння води в каструлі уповільниться.
Під час відварювання перловку треба перемішувати, адже вона може пригоріти.
А ще пам’ятайте, що перловка любить “відпочити” після приготування. Через 30-40 хвилин після вимкнення вогню вона буде повністю готовою. Для більшої надійності укутайте каструлю із кашею теплою ковдрою. Через 30-60 хвилинок вона повністю дійде і розпариться.