Згідно з народними прикметами, дуже небажано займатися наведенням ладу в оселі у понеділок, п’ятницю та неділю. Якщо орудуватимете віником в один із цих днів тижня, виметете разом із брудом заразом ще й добробут та сімейне щастя.
Тож не наражайте себе й домашніх на небезпеку й влаштовуйте генеральне й не дуже прибирання у вівторок, середу, четвер чи суботу. Тут уже сміливо можете братися за віник, швабру, пилотяг і доводити житло до блиску.
Особливо корисно займатися наведенням ладу в суботу. Можете хоч з ранку до вечора мести, скребти, вимивати й відчищати. Домовичок усе витримає. Лише одна субота на рік має стати табу для прибирання – та, що напередодні Великодня.
Перед цим великим святом треба наводити лад у квартирі в Чистий четвер. Узагалі в церковні свята краще не затівати прибирання. Перенесіть його на будь-який інший день, що не суперечить народним прикметам.
До речі, постільну білизну ніколи не змінюйте ввечері у п’ятницю чи неділю – це теж не на добро. Якщо у перший день тижня так сильно кортить зайнятися чистотою, то можете змахнути пил м’якою ганчірочкою і провітрити кімнату.
Виносячи сміття у середу, ви начебто звільняєте місце для приходу гарних речей – щастя, грошей, здоров’я, злагоди. У цей день бажано також займатися пересадкою кімнатних квітів.
Зібравши весь непотріб, прихопіть ще й поламані речі. Не має сенсу зберігати їх у домі. Так ви швидше заведете собі нові. Старайтеся впоратися з усіма хатніми роботами до заходу сонця – це важливо для протягування багатства в дім.