Бордоську суміш садівники зазвичай готують самотужки. Обов’язковим елементом є мідний купорос. Хімікат не з дешевих, тому деякі торговці підсовують під виглядом синіх кристалів звичайну сіль, які для вірогідності підфарбовують.
Якщо побризкали дерева, а результат нульовий, і не вдалося врятувати кісточкові від моніліозу, знайте – ви застосували несправжній мідний купорос. Тому наступного разу не пошкодуйте кілька хвилин часу, щоб переконатися у дієвості препарату.
Візьміть 1 ч. лож. мідного купоросу, залийте 1 ст.лож. теплої води. Зачекайте кілька хвилин, щоб суміш настоялася. Після цього опустіть в отриману рідину цвях. За 2 хвилини він має набути іржавості. Якщо подібної реакції не відбулося, доведеться відкласти обприскування дерев і пошукати справді дієвий препарат замість підробки.
Мідний купорос і залізний
Слід також розмежовувати мідний та залізний купорос, оскільки ці інгредієнти мають значні відмінності. Обидві сполуки використовують у садівництві, щоб захистити дерева від хвороб та шкідників.
Мідний купорос
Кристали блакитного кольору в складі бордоської суміші допоможуть позбутися парші та інших грибкових захворювань. Використовувати препарат дозволяється восени та ранньої весни, допоки бруньки ще сплять. Якщо суміш попаде на вже розпущені листочки, вони попечуться.
Залізний купорос
Допоможе позбутися лишайників чи моху на кущах та деревах. Зазвичай обприскують рослини восени. У слабкій концентрації можна труїти шкідників на травичці газону чи білити стовбури дерев.