Додаючи соду під час смаження цибулі, вдасться додати фітонциду глибшого смаку, насиченішого аромату, м’якості та гарного золотавого відтінку. Під час приготування страви відбувається реакція овочу з сахарозою, що міститься в соді.
У такому разі процес приготування пришвидшується, і нарізана кубиками цибулина набуває приємного золотавого кольору. При цьому не слід боятися, що страва підгорить. З содою таке просто неможливе.
Цибулька з содою вийде м’якою, ніжною, ароматною та дуже смачною. Тільки треба стежити, щоб соди не було занадто багато, оскільки в такому разі ефект вийде протилежний бажаному.
Отже, коли збираєтеся готувати суп, котлети чи тушкувати м’ясо, на одну цибулину середнього розміру додавайте одну пучку харчової соди. Якщо у вас 300 г цибулі, достатньо буде третини чайної ложки.
Додавайте корисний інгредієнт не відразу, а коли цибуля трішки підсмажиться і набуде прозорості. Не переймайтеся, що сода вплине на смак кінцевої страви. Цього не відбудеться, натомість цибуля, карамелізувавшись у соді, виглядатиме не лише апетитно, але й наповнить блюдо неперевершеним ароматом.
До речі, врятувати запаси борошна від молі та інших шкідників можна дуже просто. Поставте ложку з нержавійки у пакет із борошном сторчма. Замах металу відлякуватиме непрошених гостей від частування. З цією ж метою можна додавати у борошно кульки, скручені з фольги.