Садівники з городниками дуже дбають про свої володіння і рослини. Гарний господар добре знає, що посадити дерево чи кущик на присадибній ділянці – це лише півділа. Культурні рослини потребують вчасного догляду і обробки: як восени, так і навесні.
Остання декада березня ідеальний час для того, щоб обробити садові рослини від грибку, шкідників та різноманітних хвороб.
В арсеналі добрив та сумішей для обробки в гарного дачника завжди є одна, яку він використовує на початку весни. І це – бордоська суміш. “Один Факт” розповість, які вона має властивості і як її правильно приготувати.
Бордоська суміш – це фунгіцидний препарат, який захищає рослини на городі від грибкових хвороб і шкідників.
Цей засіб захисту отримав свою назву завдяки місцевості, в якій його було виготовлено вперше. Винайшли бордоську суміш у французському містечку Бордо приблизно 100 років тому.
Використовується бордоська суміш для боротьби з грибковими та бактеріальними хворобами рослин. Особливо вона ефективна проти парші на яблуні, плодової гнилі, фітофтори на огірках та помідорах. Також дачники використовують бордоську суміш проти плямистості кісточкових культур.
Як приготувати класичну бордоську суміш: рецепт.
Крок N° 1. Візьміть 10 літрів води і розділіть їх на 2 відра по 5 літрів.
Крок N° 2. В одне відро додайте 100 г вапняку.
Крок N° 3. В іншому відрі розчиніть 100 г мідного купоросу.
Крок N° 4. Повільно вливайте в розчин мідного купоросу інший розчин – із вапняку.
Крок N° 5. Перемішуйте обидва розчини дерев’яною довгою палицею, допоки поєднуєте їх один із одним. Треба робити процедуру саме в такій послідовності, адже в іншому випадку суспензія вийде нестабільною і в ній утворяться занадто великі частинки.
Правильно приготована бордоська суміш має блакитний колір і слизьку на дотик консістенцію.
Зелений відтінок суміші свідчить про те, що в ній забагато мідного купоросу. Для садових рослин така рідина – небезпечна, бо може викликати опіки на листях і стеблах.
Щоб перевірити якість бордоської суміші – просто занурьте в неї цвях. Потім дістаньте його і подивіться, чи не сформувався на поверхні наліт. Якщо ні – то все гаразд і ця рідина підходить для обробки дачних рослин.
Якщо ж на поверхні цвяху з’являються крупиці – то в складі суміші забагато мідного купоросу. Треба додати до нього невелику кількість вапняного молока. Змішують ці інгредієнти в охолодженому вигляді.
Зберігати бордоську рідину можна не більш ніж 24 години. Коли цей час вийде – суміш втрачає свої корисні властивості.