Кроти на дачній ділянці не завжди можуть бути проблемою. Іноді ці шкідники все ж приносять користь. Річ у тому, що земля, яку наривають кроти над своїми норами – дуже корисна, і її можна використовувати в садових справах і домашньому квітникарстві.
Кроти під час риття своїх нір не їдять землю, а лише добре її розпушують. Тому грунт, взятий з кротячих нір – завжди легенький і пухкий.
Окрім цього кроти знищують шкідників, які живуть в товщі землі. Тому грунт після їх переробки виходить більш безпечним і чистим для рослин.
В землі, що залишається від кротів – завжди дуже багато поживних речовин. Саме тому городники використовують його з користю – для вирощування розсади і кімнатних квітів.
“Один факт” наводить приклад, як можна використати кротячий грунт.
По-перше, зберіть землю. Далі – додайте в неї напівзгорілі деревні залишки. Така суміш вийде більш родючою. Підсипайте приготовану суміш в основний грунт, використовуйте її для посадки розсади або кімнатних квітів.
Грунт від кротів не тільки підсилить родючість землі на присадибній ділянці, а ще й буде стимулювати ріст рослин та знищить шкідників.
Досвідчені дачники перед використанням грунту з кротячих нір радять його добре продезінфікувати. Така земля є дуже цінним добривом, яке значно покращує стан культурних рослин.
Однак висока якість кротячого грунту зовсім не означає, що цих шкідників треба залишати на городі. Ці гризуни погано переносять різкі запахи. В кротів – дуже тонкий нюх і тому відвадити їх від присадибної двлчнки можна за допомогою звичайних пряних овочів. Засипте в кротячі нори подрібнену зуміш із часнику та ріпчастої цибулі.
Цей аромат точно не сподобається шкідникові. Також можете додати до кротячої нори інші пахучі речовини (наприклад, протухлий оселедець, або рибу).