Досвідчені дачники використовують шкоду від кротів із користю: ось для чого їм земля над кротячими норами

Кроти на дачній ділянці іноді можуть бути досить корисними. Як сами досвідчені дачники використовують їх городню діяльність і землю, що нарили кроти - "Один факт" розповість нижче.

Кроти на дачній ділянці не завжди можуть бути проблемою. Іноді ці шкідники все ж приносять користь. Річ у тому, що земля, яку наривають кроти над своїми норами – дуже корисна, і її можна використовувати в садових справах і домашньому квітникарстві.

Кроти під час риття своїх нір не їдять землю, а лише добре її розпушують. Тому грунт, взятий з кротячих нір – завжди легенький і пухкий.

Окрім цього кроти знищують шкідників, які живуть в товщі землі. Тому грунт після їх переробки виходить більш безпечним і чистим для рослин.

В землі, що залишається від кротів – завжди дуже багато поживних речовин. Саме тому городники використовують його з користю – для вирощування розсади і кімнатних квітів.

“Один факт” наводить приклад, як можна використати кротячий грунт.

Кроти можуть бути корисними: як досвідчені дачники використовують землю, зібрану з кротячих нор
Кроти можуть бути корисними: як досвідчені дачники використовують землю, зібрану з кротячих нор

По-перше, зберіть землю. Далі – додайте в неї напівзгорілі деревні залишки. Така суміш вийде більш родючою. Підсипайте приготовану суміш в основний грунт, використовуйте її для посадки розсади або кімнатних квітів.

Грунт від кротів не тільки підсилить родючість землі на присадибній ділянці, а ще й буде стимулювати ріст рослин та знищить шкідників.

Досвідчені дачники перед використанням грунту з кротячих нір радять його добре продезінфікувати. Така земля є дуже цінним добривом, яке значно покращує стан культурних рослин.

Однак висока якість кротячого грунту зовсім не означає, що цих шкідників треба залишати на городі. Ці гризуни погано переносять різкі запахи. В кротів – дуже тонкий нюх і тому відвадити їх від присадибної двлчнки можна за допомогою звичайних пряних овочів. Засипте в кротячі нори подрібнену зуміш із часнику та ріпчастої цибулі.

Цей аромат точно не сподобається шкідникові. Також можете додати до кротячої нори інші пахучі речовини (наприклад, протухлий оселедець, або рибу).

Нові статті

Схожі статті

Викладачка вокалу, мама і бабуся: як сьогодні виглядає третя дружина Іво Бобула – 66-річна Сандулеса

Народна артистка України Лілія Сандулеса називає сама себе співачкою, викладачкою вокалу, чудовою мамою та бабусею. Хто ж вона насправді і чим займається в свої 66 років?

Євген Клопотенко розповів, хто живе в 4-х його квартирах, які він купив замість однієї – “Зʼїдьте”

Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко розповів історію про свою нерухомість. Наразі в нього у власності – 4 квартири, які він мав би здавати. Але на заваді стали... родичі.

Астероїд діаметром 719 футів мчить у напрямку Землі: який план щодо нього мають дослідники NASA?

Дослідники міжнародної космічної агенції NASA очікують, що сьогодні до атмосфери Землі наблизиться велетенський астероїд. Його розмір – приблизно як футбольний стадіон.

Рецепт ідеального маринаду для скумбрії: додайте це в кипʼяток і малосольна рибка вийде найсмачнішою

Маринована малосольна скумбрія стане чудовою закускою на повсякдень або до свят. Щоб замаринувати її смачно всього лише за добу – скористайтесь ось цим рецептом.